Weroniq

kočce je cítit z tlamičky víc než obvykle, co to může být?

u našeho předchozího kocoura jsme dentální hygienu nijak neřešili a hlavně měl rád granule, takže se mu tím zoubky obrušovaly samy
naše nynější kočka (3 roky) granule ale nerada, živí se kupovanými kapsičkami pro kočky a vařeným masem – můžou se jí zuby začít kazit? má se s tím něco dělat? k veterináři s ní zatím nechci, nebyla tam od kastrace, nesnáší to tam

Nejlepší odpověď
beer

S největší pravděpodobností je příčinou zápachu zubní kámen. Navštivte veterináře, i když tam, jako většina zvířat, po zkušenostech nechce.
Vet. praxe

Další odpovědi
Sůwa

Pozoruji, že mému kocourkovi je cítit z tlamičky podle toho, co zrovna jedl. Taky se mu moc do granulí nechtělo, ale vyřešila jsem to granulemi pro „zmlsané kočky“ Royal Canin – EXIGENT a míchám je s granulemi pro kastráty. Už mu je nedávám do misky na zem, ale na malý stolek a jen tolik, co je schopen sníst najednou (2 lžíce). Nebere to jako obyčejné jídlo, ale jako pochoutku. V minulosti jsem jednomu kocourkovi nechala zoubky vyčistit v narkóze, to se stejně nedá dělat často.

mosoj

Podle mých zkušeností příčinou nebudou zuby ale potrava. je třeba vysledovat po které potravě je to nejvíce cítit a tu mu nedávat.
jedná se o kvasné procesy v jeho žaludku.

Nedáváte mu náhodou kupované mléko. To je pro kočky obvzláště nevhodné !

albert

Při pravidelném očkování našeho kocoura (přece tam chodíš jednou za rok s kočkou taky, ne?) jsem u veterináře koupil nějaké tablety a byl nadlouho pokoj. Teď už mu z tlamky zase smrdí jak ze žumpy. Ale myslím, že když veterinářovi vysvětlíš o co jde, tak ty tablety prodá.