Pokročilý

kočce je cítit z tlamičky víc než obvykle, co to může být?

u našeho předchozího kocoura jsme dentální hygienu nijak neřešili a hlavně měl rád granule, takže se mu tím zoubky obrušovaly samy
naše nynější kočka (3 roky) granule ale nerada, živí se kupovanými kapsičkami pro kočky a vařeným masem - můžou se jí zuby začít kazit? má se s tím něco dělat? k veterináři s ní zatím nechci, nebyla tam od kastrace, nesnáší to tam

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

S největší pravděpodobností je příčinou zápachu zubní kámen. Navštivte veterináře, i když tam, jako většina zvířat, po zkušenostech nechce.
Vet. praxe

Další odpovědi:

Zlatý

Pozoruji, že mému kocourkovi je cítit z tlamičky podle toho, co zrovna jedl. Taky se mu moc do granulí nechtělo, ale vyřešila jsem to granulemi pro "zmlsané kočky" Royal Canin - EXIGENT a míchám je s granulemi pro kastráty. Už mu je nedávám do misky na zem, ale na malý stolek a jen tolik, co je schopen sníst najednou (2 lžíce). Nebere to jako obyčejné jídlo, ale jako pochoutku. V minulosti jsem jednomu kocourkovi nechala zoubky vyčistit v narkóze, to se stejně nedá dělat často.

Zlatý

Podle mých zkušeností příčinou nebudou zuby ale potrava. je třeba vysledovat po které potravě je to nejvíce cítit a tu mu nedávat.
jedná se o kvasné procesy v jeho žaludku.

Nedáváte mu náhodou kupované mléko. To je pro kočky obvzláště nevhodné !

Pokročilý

Při pravidelném očkování našeho kocoura (přece tam chodíš jednou za rok s kočkou taky, ne?) jsem u veterináře koupil nějaké tablety a byl nadlouho pokoj. Teď už mu z tlamky zase smrdí jak ze žumpy. Ale myslím, že když veterinářovi vysvětlíš o co jde, tak ty tablety prodá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.