paul1

Knoflíky ovládání plynu u MORA 2460K – jak je bez násilí stáhnout?

Potřebujeme vyčistit prostor pod knoflíky ovládání plynu u sporáku
MORA 2460K, protože při otáčení drhnou. Zkoušel jsem to s menším
násilím, ale nedalo se to, bojím se poškození knoflíku, resp.
ovládacího mechanismu regulace množství plynu. V návodě nic není,
ani na internetu jsem zatím nic nenašel. Díky předem, Pavel

Nejlepší odpověď
radce

U starších sporáků bývájí pod knoflíky mastné nečistoty, takže knoflík už bez násilí nebo i destrukce sundat prostě nejde. Buď se smíříte s nečistotami pod knoflíky, nebo se připravte na nákup nových knoflíků. Nějaký návod na jednoduché uvolnění knoflíků bohužel opravdu neznám.

Další odpovědi
Hlada

Když to nejde silou, musí se použít větší síla.

elektrikář

Na osičku knoflíku stříknout Konkor nebo jiný čisticí sprej zaschlé mastnoty by se mněly uvolnit. Skusil bych si pomoci provázkem , Taháním provázku po osičce se vytvoří TROCHU TEPLA A MNĚLO BY TO BEZ NÁSILÍ JÍTPOKUD TO BUDEŠ PÁČIT JEN Z JEDNÉ STRANY POŠKODÍŠ BAKELIT KNOFLÍKU.

mosoj

Tak jak říká Hlada. Zaber pořádně, není to nic jiného než kovová osička po které se tře propružené pérko v dírve knoflíku. Podstrč pod knoflík nějakou vhodnou plochou páku. Jde jenom o to utržení !!!