Dados

Knížky o programování pro začátečníky

Zdravím, co jsem tak četl, nejlepší na programování je pro začátečníky C. Proto vás prosím o radu. Nevíte, jaká knížka by byla nejlepší pro začátečníky, kteří se programováním nikdy nezabývali, ale až teď ? A uvítal bych, kdyby to bylo vysvětleno jednoduše, srozumitelně a dalo se s tou knížkou něco naučit. Díky za odpověď.

Odpovědi
Fienir

Určitě doporučuji knížku Pavla Herouta, má jak o C, tak i o Javě a je to moc pěkně vysvětleno.

Moje doporučení: C moc nedoporučuji, jiné jazyky ti při nesrovnalostech hodí chybu, zatímco C to občas vezme a vyhodí ti jiný výsledek a pak hledat v tom chybu je dost nepříjemný. Radím ti jazyk Java, který je objektový a dnes se většinou objektově programuje, ale zas je trochu náročnější.

nikolqa.o

Kniha Java od Pavla Herouta není nic pro začátečníky a samouky. Je to tam sice pěkně vysvětlené, ale pro samouky začátečníky někdy k nepochopení.

Pavel Herout je učitel na Západočeské Univerzitě v Plzni, tak že jeho knihy jsou celkem obsáhlé, lze v nich najít vše, ale jak jsem psala, začátečník má co dělat, aby to pochopil.

Je to dobrá kniho pro ty, co si to muhou nechat vysvětlit ještě od někoho zkušeného, kdo se v javě orientuje a umí jí.

Vím to proto, že znám učitele, co učí na jedné střední škole právě programování v Javě. Má vlastní programátorskou firmu a obsah knihy mi vysvětluje přímo on při programování. Sama bych to asi těžko pochopila.

Jinak knihu od Pavla Herouta o Javě lze zakoupit zde: http://www.zbo­zi.cz/?q=u%C4%­8Debnice+jazy­ka+Java