lolll

Mohu si vybrat knihy k maturitě jako např. Mein Kampf, Bibli, nebo dokonce Korán?

čistě teoreticky, mohl bych si vybrat knihu jako např. Mein kampf, Bibli, nebo dokonce Korán ? :D musela by to potom komise také číst? Předem děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Otázka nepřesná.

Ke státní maturitě z češtiny jsou předepsané knihy, z nichž se budou některé části rozebírat. Takže zde byste zřejmě neuspěla. I když souvislost s biblí může být.

Ke školní maturitě z CJL jsou také doporučené knihy, s nimiž budete pracovat pri ústní zkoušce.

Podívejte se např. do odkazu, v němž je uvedený Školní seznam literárních děl pro studenty jedné SŠ.

http://www.ssrv­.cz/a-720-skolni-seznam-literarnich-del-maturitni-zkouska-2015.html

Na tuto otázku vám odpoví přesně vyučující českého jazyka. Nevím, jakým způsobem zkouší, zda vychází z textu nebo z teorie.

Záleží na tom, o kerém období budete u ústní zkoušky mluvit, který spisovatel do toho období patří. Kam byste třeba zařadila Mein Kampf?

Bible se dá použít u starověké literatury, připadně u středověké náboženské. Mohla byste s biblí srovnat Korán, ale záleží na konkrétní otázce, času atd. .

Další odpovědi
Drap

Vybrat si můžeš co chceš, pokud ti to škola povolí.

Quimby

Komise si nic číst nemusí. Navíc úplný seznam povolených knih určuje ministerstvo školství. Škola z toho pak vybere seznam knížek, z kterých si pak vybírají studenti.