arya87

Neznáte knihy o vědě „pro začátečníky“??

Nemáte nějaké tipy na nějaké opravdu dobré populárně naučné knihy o vědě, napsané tak, aby problematiku pochopil každý? Studuji VŠ a ačkoli studuji humanitní obor, věda mě velmi zajímá a chtěla bych se dozvědět to, co „nám na gymplu neřekli“. Protože ze sledování různých naučných videí mám pocit, že nám toho neřekli opravdu hodně, respektive že si všechny opravdu zajímavé věci nechali pro sebe a učili nás jen samé nudné zbytečnosti.

Navrhujte knihy ze všech vědeckých odvětví. Zatím mám v plánu si přečíst knihy od Stephena Hawkinga, ale jiní autoři mě nenapadají, takže se těším na vaše návrhy :)

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

John McMurry: Organická chemie – ňamka, právě se z ní učím
B. Alberts et al: Základy buněčné biologie – tu mám v pdfku a za několik dní z toho skládám zkoušku
Obě dvě knížky přes 1000 stránek a ku*evsky drahý… Ale ten obsah! No, jestli to nemusí být na vysokoškolské úrovni, tak stačí třeba edice Odmaturuj! či nějaké pěkné encyklopedie (ne ty vyloženě dětské) anebo magazín 21. století :)

Další odpovědi
krftwrk

Bible..