Achilles

Knihy........

Je mi 15 let, mohl bych se v budoucnu zivit tim, ze bych neco delal s knihama, ne je psat, ale třeba mít vlastní nakladatelství nebo knihy přepisovat? Kolik bych si tak vydělával a jakou na to musím mít školu?

Nejlepší odpověď
Drap

samozřejmě. Asi by pro tebe byla vhodná nějaaká polygrafická škola. Taky bude samozřejmě záležet na tvojem umu a píli. Pokud budeš chtít, můžeš být čímkoli.

Další odpovědi
Michal Kole

Knihy se nepřipisují dneska. Kniha se dá do skeneru, který ji naskenuje jako obrázek a pak se soubor projede programem zvaný OCR, který se pokusí „obrázková“ písmena, převést na editovatelný text v nějakém sázecím programo např. Xpress.

Tiskem knih se zabývá polygrafie.

Na www.infoabsol­vent.cz si najdi střední polygrafickou školu ve tvém bydlišti nebo u bydliště příbuzných, kde by jsi mohl během studií bydlet