Lukyn0

KN – jak reagovat na výzvu k doplnění s přerušením řízení?

Převádí se na mě byt a co skončila známá 20 denní lhůta, kdy katastr nesmí nic zapisovat, hned se v provedených operací místo úspěšnýho přepisu objevilo „výzva k doplnění s přerušením řízení“. Znamená to, že postačí dodat chybějící podklad a dotyčný řízení bude dál pokračovat a nebo se smaže, založí nový a já budu muset opět zaplatit 1000 Kč za vklad?

Odpovědi
klumprt

Mám určité zkušenosti se správním řízením na zcela jiném úřadě, ale určitě katastr jede podle stejného správního řádu – zákon č. 500/2004 Sb. Podle toho, co si pamatuju, tak pokud chybí podklady od účastníka řízení, tak po jejich doplnění řízení pokračuje bez dalších poplatků.
Pokud by podklady nebyly dodány ve stanovené lhůtě, může být řízení zastaveno a pak by se to zřejmě bez nového poplatku neobešlo, jednalo by se totiž o jiné správní řízení.
Doporučuju § 64 a následující, k vidění třeba zde: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/spravni_rad/cas­t2h6.aspx