huxa

Klystýr-co si o tom myslíte? pouze sexuální úchylka nebo i zdravotní prevence a léčba?

Doplňuji:
je mi 16; jsem o tom dost informován, jen mě zajímá přístup veřejnosti k určitým věcem

Nejlepší odpověď
Deli

No, sexuální úchylkou bych to rozhodně nenazvala. Spíš je to pro některé páry zpestření jejich hrátek. Ale jinak má klyzma především zdravotní výhody, je-li prováděno správně a vhodně často. Používá se např. před porodem, kde má tu výhodu, že prázdná střeva nebrání miminku v cestě na svět, a také tu, že teplá voda ve střevech povzbudí činnost dělohy. Klyzma se používá také jako léčba při stavech špatně fungujících střev, zácpy apod. Také se využívá jako očistná kůra v salonech krásy a zdraví…
O léčebných účincích klyzmatu si můžeš přečíst víc třeba zde:
http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlus­teho_streva_03­.php

Další odpovědi
baghira

Klystýr slouží k vynucenému vyprázdnění střev v případě, kdy je to žádoucí, zpravidla ze zdravotních důvodů. Pokud to někoho vzrušuje, to je jiná pohádka.

tom004

Jestli tu otázku myslíš vážně,tak to bych rád věděl,kolik je Ti let.
Doplňuji:
Tak,když Ti je 16, a jsi dost informovaný,tak by nemělo být možné,aby si položil „takovou“ otázku.

mosoj

Že je dobrej na pos..ní. To ale již věděl dobrý voják Švejk.

venkovan

Všeho moc škodí- ale někdy není od věci si střeva propláchnout.
někomu stačí kyselé zelí, jiný si musí do střev nalít teplou a často i mýdlovou vodu.
A nezapomeňme, že na klystýru stálo celé Rakousko-Uhersko za Světové války.

huxa

dle otázky jde poznat, že se neptám na fakta, ale na postoj lidí ke klystýru. Je daleko lehčí říct fakta než vlastní postoj a názor.

huxa

tom004-asi jste si nedočetl celé moje doplnění :) zajímá mě hodně postoj lidí k těmto a podobným věcem :) proto je asi vhodný tento server a hodlám jej tedy i využívat ;)