Avatar uživatele
Usoman

Klonování dinosaurů – šlo by to?

Dá se izolovat DNA dobře zachovaných dinosauřích těl? A pokud ano, mohli by se naklonovat s tím, že by to byli poté zvířata, která by mohla normálně žít a množit se jako tehdy před 65 miliony let a víc?

A dali by se dinasouři využívat kromě na ZOO i na maso?

Zajímavá 0 před 2635 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Teoreticky ano – kdyby našli ještě „živou“ a kompletní DNA. Ale to je 65 mil. letech vyloučené, po dinosaurech se nacházejí jenom kosti, a to ještě mineralizované (zkamenělé). Ale jestli by dinosauří maso chutnalo jako to z dnešních ještěrek, tak to bych se živil radši červy a kobylkami. Bluééé.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Začnu druhou otázkou – ano, bylo by možné z DNA naklonovat i dinosaury…
Ano, klony (byla-li by jejich genetická základna dostatečně široká) by mohly normálně žít (v nějakých rezervacích) a zvířata by se mohla normálně rozmnožovat.
A ano – zvířata by mohla sloužit i jako zdroj masa.
Ale – k čemu to?? – tedy kromě kurioznosti…
😉
_________
Zpět k otázce první – ty víš o nějakých „dobře zachovaných dinosauřích tělech“ – s respektováním jejich druhové rozmanitosti (aneb – není dinosaur jako dinosaur)…???

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Keplere – ještěrky chutnají docela slušně, pro mne třeba rozhodně lépe, než králík nebo nutrie…
😉

před 2635 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak to jsem měl asi smůlu, nevím co bylo za druh. Jen jsem na dovolené ždibínek ochutnal ze zvědavosti. Ale někomu to přinejmenším nevadilo.

před 2635 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Nevhodná příprava dokáže zničit i to nejlepší maso…
😉

před 2635 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek