Usoman

Klonování dinosaurů – šlo by to?

Dá se izolovat DNA dobře zachovaných dinosauřích těl? A pokud ano, mohli by se naklonovat s tím, že by to byli poté zvířata, která by mohla normálně žít a množit se jako tehdy před 65 miliony let a víc?

A dali by se dinasouři využívat kromě na ZOO i na maso?

Odpovědi
Kepler

Teoreticky ano – kdyby našli ještě „živou“ a kompletní DNA. Ale to je 65 mil. letech vyloučené, po dinosaurech se nacházejí jenom kosti, a to ještě mineralizované (zkamenělé). Ale jestli by dinosauří maso chutnalo jako to z dnešních ještěrek, tak to bych se živil radši červy a kobylkami. Bluééé.

gecco

Začnu druhou otázkou – ano, bylo by možné z DNA naklonovat i dinosaury…
Ano, klony (byla-li by jejich genetická základna dostatečně široká) by mohly normálně žít (v nějakých rezervacích) a zvířata by se mohla normálně rozmnožovat.
A ano – zvířata by mohla sloužit i jako zdroj masa.
Ale – k čemu to?? – tedy kromě kurioznosti…
😉
_________
Zpět k otázce první – ty víš o nějakých „dobře zachovaných dinosauřích tělech“ – s respektováním jejich druhové rozmanitosti (aneb – není dinosaur jako dinosaur)…???

gecco

Keplere – ještěrky chutnají docela slušně, pro mne třeba rozhodně lépe, než králík nebo nutrie…
😉

Kepler

Tak to jsem měl asi smůlu, nevím co bylo za druh. Jen jsem na dovolené ždibínek ochutnal ze zvědavosti. Ale někomu to přinejmenším nevadilo.

gecco

Nevhodná příprava dokáže zničit i to nejlepší maso…
😉