Avatar uživatele
kočíčí

Klíště – jak ho správně odstranit?

Jak mám prosím vytáhnout kočičce klíště? Já jsem ho kroutila a zůstala ji tam hlava.Co s tím???? Děkuji za radu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Teď bych s tím už nic nedělal. Jenom trochu ajatinu – několikrát. On si to vyškrábne sám.

Vykašlete se na pinzetu. Nejlepší na vytahování klíšťat je „krokodýlek“. Kdo neví co to je zeptá se elektrikářů, radioamatérů a pod. Viděl jsem ho i v elektro Globusu.
Perfektně vytvarovaný do dutiny, na čelistích má zoubky. Chytím kocourka, stisknu krokodýlka, uchopím klíště a mírným zakroucení klíště vytáhnu.
Klíště je uzavřené v čelistích krokodýlka a nemůže se s ním nic udělat než ho vytáhnout !!
Koho toto napadlo měl by dostat vyznamenání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

S těmi kusadly a hlavou v kůži určitě k veterináři a hlavně,nesahejte na žádné klíště holýma rukama,i když se pak umyjete,vždy jen nástrojem.Tahám je plastovým speciálním udělátkem,dřív jsem brala pinzetu,ale to už se bojím,pak jsem jí s klidem použila pro sebe,samozřejmě čistou,neuvědo­movala jsem si to riziko,kdo viděl člověka s encefalitidou nebo boreliozou,na klíště už nesáhne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucimia

Když už jste ho ukroutila a zůstala hlavička v kůži, která nejde ani pinzetou nikterak vytáhnout, doporučovala bych zajít k veterináři, protože ze zbytku klíštěte může vzniknout nepříjemný zánět, jak u člověka tak i u zvířete..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Jestliže najdete na kočce klíště je nutné jej co nejdříve odstranit,nejlépe speciální pinzetou na klíšťata,kterou lze zakoupit jak v marketech,tak ve specializovaných prodejnách.Výhodou těchto pinzet je,že umožní vytáhnout klíště vcelku a nerozmáčknout jej.Po vytažení klíštěte místo zkontrolujte a vydezinfikujte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Kupte si pinzetu (takovou speciální kleštičky), tou to jde pěkně, používáme to celá léta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Indulona,mastny krem natřu,chvilku necham pusobit,potom kliště vytahnu,bez problemu normalne prstama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Zkus těmi kleštičkami nebo pinzetou tu hlavičku optrně vikláním vytáhnout. Jinak musíš počkat a vyschne a vytáhnout ho pak.
Také už léta používám ty kleštičky, jde to s nimi snadno.
Používání krémů, olejů apod nedoporučuji, klíště se udusí a vypouší do krve ty fujtajbly.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fanous1

Pořádně vydezinfikovat, třeba Jodisolem, a vytáhnout speciálními kleštičkami. Ovšem leší by bylo normální pinzetou, aby se klíště nesmáčklo..

před 4571 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata