kočíčí

Klíště – jak ho správně odstranit?

Jak mám prosím vytáhnout kočičce klíště? Já jsem ho kroutila a zůstala ji tam hlava.Co s tím???? Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Teď bych s tím už nic nedělal. Jenom trochu ajatinu – několikrát. On si to vyškrábne sám.

Vykašlete se na pinzetu. Nejlepší na vytahování klíšťat je „krokodýlek“. Kdo neví co to je zeptá se elektrikářů, radioamatérů a pod. Viděl jsem ho i v elektro Globusu.
Perfektně vytvarovaný do dutiny, na čelistích má zoubky. Chytím kocourka, stisknu krokodýlka, uchopím klíště a mírným zakroucení klíště vytáhnu.
Klíště je uzavřené v čelistích krokodýlka a nemůže se s ním nic udělat než ho vytáhnout !!
Koho toto napadlo měl by dostat vyznamenání.

Další odpovědi
BENYTA

S těmi kusadly a hlavou v kůži určitě k veterináři a hlavně,nesahejte na žádné klíště holýma rukama,i když se pak umyjete,vždy jen nástrojem.Tahám je plastovým speciálním udělátkem,dřív jsem brala pinzetu,ale to už se bojím,pak jsem jí s klidem použila pro sebe,samozřejmě čistou,neuvědo­movala jsem si to riziko,kdo viděl člověka s encefalitidou nebo boreliozou,na klíště už nesáhne.

Lucimia

Když už jste ho ukroutila a zůstala hlavička v kůži, která nejde ani pinzetou nikterak vytáhnout, doporučovala bych zajít k veterináři, protože ze zbytku klíštěte může vzniknout nepříjemný zánět, jak u člověka tak i u zvířete..

panenka

Jestliže najdete na kočce klíště je nutné jej co nejdříve odstranit,nejlépe speciální pinzetou na klíšťata,kterou lze zakoupit jak v marketech,tak ve specializovaných prodejnách.Výhodou těchto pinzet je,že umožní vytáhnout klíště vcelku a nerozmáčknout jej.Po vytažení klíštěte místo zkontrolujte a vydezinfikujte.

iwetax

Kupte si pinzetu (takovou speciální kleštičky), tou to jde pěkně, používáme to celá léta.

oskar

Indulona,mastny krem natřu,chvilku necham pusobit,potom kliště vytahnu,bez problemu normalne prstama.

ReHu

Zkus těmi kleštičkami nebo pinzetou tu hlavičku optrně vikláním vytáhnout. Jinak musíš počkat a vyschne a vytáhnout ho pak.
Také už léta používám ty kleštičky, jde to s nimi snadno.
Používání krémů, olejů apod nedoporučuji, klíště se udusí a vypouší do krve ty fujtajbly.

fanous1

Pořádně vydezinfikovat, třeba Jodisolem, a vytáhnout speciálními kleštičkami. Ovšem leší by bylo normální pinzetou, aby se klíště nesmáčklo..