Klimatizace

Mám auto s klimatizací a chci se zeptat jak často se musí doplňovat freon nebo jak ho udržovat funkční? Nemyslím vyčistit filtr atd.. to vím. Dík, prostě blbá ženská:)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Freon se již leta nepoužívá a klimatizace se nedoplňuje jedině že dojde k úniku náplně musítu tuto v odborném servisu si ji zmnovu nechat naplnit cena je cca 1000 - 1500 Kč dle množství náplně

Další odpovědi:

Pokročilý

Doufám, že tam freon nemáte, už se běžně nepoužívá. Předpokládám, že chladící medium bude R34a.

K čištění doporučuji navštívit autoservis. Přeci jen nechceme, aby klimatizace zapáchala, případně ublížila cestujícím v autě. Servisák za opravu ručí.

http://www.autoklima.cz/

Pokročilý

určitě to nechat na autoservisu tam vám určitě poradí

Bronzový

Prostě když to přestane chladit (mně se to stává tak jednou za dva roky), tak to chce doplnit chladící médium. Co se týče čištění, tak jsem nikdy nečistil a nikdy nebyl problém - zase bych tyhle záležitosti moc nepřeceňoval, to Vám jen v servisu chtějí pravidelně účtovat pár stovek za práci :)

Dokud chladí tak bych nic neměnil ale určitě je dobré popřemýšlet o dezinfekci ve spreji která stojí 2-300 a když přestane chladit tak např. v Halfords (Letňany, Průhonice) dělají kompletní servis klimatizace za 1000 kč.

Pokročilý

doporučuji servis

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.