Bronzový

Jak dosáhnout vyklíčení semínek konopí??

zdravím, poprvé začínám pěstovat na mastičky. mám asi 4 semínka a nevím jak je vyklíčit. Dal jsem je na vlhkou vatu a po 3 dnech se neukázal ani na jednom ani malý klíček. tak jsem je asi na půl hodiny ponořil do vody a pak jsem je dal 1cm pod kupovanou hlínu do květináčů a přiměřeně zalil vodou. měli by teď už normálně vyrůst ? co jsem tak četl, tak někteří je dají přímo do hlíny a jen tak některé z nich vyrostou. nemáte nějaké tipy jak tomu napomoct, aby rostlinka vyrostla ? měl bych květináč nechávat zatím neustále doma, nebo dávat někdy na balkon ? a potřebuje to sluneční svit, nebo stačí i když je zataženo, nebo když mám doma rozsvíceno ? přál bych si aby alespoň jedna nebo dvě ze čtyřech vyrostli, díky
Doplňuji:
takže teoreticky, když ty květináče nechám za oknem, a budu je zalévat, tak za nějakou dobu by mi měla vyrůst alespon jedna rostlinka ?

Odpovědi:

Zlatý

Nemusel si je dávat tak hluboko, stačilo by 4 - 5 mm. Samozřejmě potřebují hodně slunečního svitu. Ven je nosit zatím nemá význam. 3 dny je málo, budeš ještě muset počkat.
Problém také může být, že semínka mají špatnou klíčivost a nemusejí vůbec začít růst.

Bronzový

Do hlíny je to nejlepší...nevyklíčí vám slabé vzorky (může i týden i více).
Pokun máte na mastičky, musíte si dávat pozor na model...neměl by být příliš THC, jelikož to u mastiček takový význam nemá.
Klíčení nelze urychlit, jednoduše počkejte až se ukáží lístečky a hlavně se o to moc zbytečně nestarejte (zalévání, zástřih, hnojení atd.).
Nechte to růst venku na balkoně a hlavně střihejte každé patro za sukem (těsně za kočičkama...teď si nevzpomenu, jak se tomu jinak říká), tak si uděláte keřík a ne třímetrový šlahoun-vyrostou vám z toho místa dva další stonky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.