Tw!st

Jak dosáhnout vyklíčení semínek konopí??

zdravím, poprvé začínám pěstovat na mastičky. mám asi 4 semínka a nevím jak je vyklíčit. Dal jsem je na vlhkou vatu a po 3 dnech se neukázal ani na jednom ani malý klíček. tak jsem je asi na půl hodiny ponořil do vody a pak jsem je dal 1cm pod kupovanou hlínu do květináčů a přiměřeně zalil vodou. měli by teď už normálně vyrůst ? co jsem tak četl, tak někteří je dají přímo do hlíny a jen tak některé z nich vyrostou. nemáte nějaké tipy jak tomu napomoct, aby rostlinka vyrostla ? měl bych květináč nechávat zatím neustále doma, nebo dávat někdy na balkon ? a potřebuje to sluneční svit, nebo stačí i když je zataženo, nebo když mám doma rozsvíceno ? přál bych si aby alespoň jedna nebo dvě ze čtyřech vyrostli, díky
Doplňuji:
takže teoreticky, když ty květináče nechám za oknem, a budu je zalévat, tak za nějakou dobu by mi měla vyrůst alespon jedna rostlinka ?

Odpovědi
Drap

Nemusel si je dávat tak hluboko, stačilo by 4 – 5 mm. Samozřejmě potřebují hodně slunečního svitu. Ven je nosit zatím nemá význam. 3 dny je málo, budeš ještě muset počkat.
Problém také může být, že semínka mají špatnou klíčivost a nemusejí vůbec začít růst.

rigormortis

Do hlíny je to nejlepší…nevyklíčí vám slabé vzorky (může i týden i více).
Pokun máte na mastičky, musíte si dávat pozor na model…neměl by být příliš THC, jelikož to u mastiček takový význam nemá.
Klíčení nelze urychlit, jednoduše počkejte až se ukáží lístečky a hlavně se o to moc zbytečně nestarejte (zalévání, zástřih, hnojení atd.).
Nechte to růst venku na balkoně a hlavně střihejte každé patro za sukem (těsně za kočičkama…teď si nevzpomenu, jak se tomu jinak říká), tak si uděláte keřík a ne třímetrový šlahoun-vyrostou vám z toho místa dva další stonky.