Bronzový

klíček u semínka je kořen nebo stonek ?

nechtíc jsem rýpnul do hlíny kde mám zaseté semínko konopí a viděl jsem tak 4x delší klíček než je samotné semínko. teď bych ale potřeboval radu jak to tam vrátit zpět. takže co by mělo být směrem nahoru a co směrem dolů do hlíny ? ten konec toho klíčku to je kořínek, nebo už vlastně ten stonek který by měl být směrem nahoru a budou z něj růst listy ? já si myslím že ten konec toho klíčku by měl být směrem dolů a semínko půjde nahoru a to se později samovolně vyloupne a v něm jsou právě nyní schované lístky, takže udělal jsem dobře, když jsem kořínek ( nebo prostě konec klíčku naproti semínku ) dal pár cm do hlíny a semínko je směrem nahoru pod teňounkou vrstvou hlíny. udělal jsem dobře, nebo by měl jít ten pruhledný konec toho klíčku směrem nahoru a z něj vyrostou listy atd ? tomu moc nevěřím ale potřebuju se ujistit, díky
Doplňuji:
Lamalam to přesně jsem potřeboval vědět, taky jsem v to doufal, díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Semínko půjde nahoru, to pak vypukne a budou růst listy

Klíček je zárodkem kořene.

Další odpovědi:

Stříbrný

Doplňuji:
Klíček bude budoucí kořen. Mladá klíčící rostlinka bere zpočátku živiny ze semene a snaží se co nejdřív vytvořit kořen pro čerpání živin z půdy. Hned potom opačným směrem nahoru vytváří nadzemní část, stonek s listy. Buď jednoděložní (1 základ. lístek), nebo dvouděložní základ (2 zákl. lístky), aby mohla přijímat světlo a CO2 (začne asimilovat - přijímat a přeměňovat látky k výstavbě svého těla) a tak jsou dány předpoklady k růstu celé rostliny.

Bronzový

Bronzový

Bronzový

Klíček patří směrem nahoru, a semínko dole

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 648
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.