Rokio

Klesne mi po vyučení šance zvládnout vysokou školu?

Někde jsem si přečetl, že osoba, která má úplné střední odborné vzdělání, tedy výuční list s maturitou, má nižší šanci zvládnout vysokou škou než osoba, která má jenom maturitu.

Já jsem odmaturoval na OA minulý rok v květnu a v září jsem nastoupil na obor prodavač. Znamená to tedy, že po vyučení se mi sníží šance úspěšně zvládnout vysokou školu?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nesmysl. Možnost zvládnout či nezvládnout VŠ nesouvisí s vlastnictvím výučního listu.

Další odpovědi
marci1

Máš maturitu na OA, k tomu budeš mít vyúční list s maturitou. Šance je, uděláš příjímací zkoušky a je to. Jestli VŠ zvládneš je jen na tobě. 🙂

ivzez

Je to možné.
Ovšem nikoliv kvůli tomu, že budeš mít maturitní vysvědčení
i výuční list, nýbrž kvůli tomu, že jsi po absolvování náročnější
školy zvolil školu, která na tebe klade nižší nároky.

Na OA jsi byl zvyklý se učit jinak a víc, než vyžaduje učňovský obor. Podle
mne se tvá šance zvládnout VŠ nesníží, pokud se budeš souběžně s učňovským
oborem dále vzdělávat a připravovat (nejen) na přijímací řízení.

da ny

Žádná z těchto škol Vás dostatečně nepřipraví k ůspěšnému přijímacímu řízení.
Bude potřeba se připravit (naučit) sám.
Na technické obory, kde je nedostatek zájemců o studium často přijmou uchazeče bez zkoušek. Studium (matematkia, statistika) je tak náročná, že během 1. a 2. semestru vytřídí neůsúspěšné studenty.
Troufám si říci, že šance je nulová (pokud se již sám usilovně nepřipravujete ke studiu na zvolené VŠ).
Někteří uspějí až při 2., 3. pokusu Záleží přece na Vás a na tom, kolik uchazečů bude mít lepší výsledky, prospěch apod., než Vy

MonkeyKing

Ano i ne, záleží na tobě. Musíš se prostě učit a učit. Nic lepšího se ti nedá poradit