klepani dizloveho motoru

chci se zeptat,mam PEUGOT 205D naftaka,kdyz se ohreje a ma vyssi otacky motoru tak se ozyva pravidelny klepani motoru,ale je to takove to slabe klepani,spis zvoneni,nemlati vnom ale pouze slabje klepe,je to uz snim spatny,nebo jeste vydrzi?jinak i dobre tahne a jede dobre.diky za odpoved

Odpovědi
fortin

Nevím zda má naftový motor klapky který se musí seštelovat jak to má benzínový. To je závažný. Jsou to táhélka s pružinami pokud si pamatuji. Určitě si někoho sežeň kdo to umí. Štelování mě stálo 300.

lemra@lina

No „zvonění“ je klasický projev ventilů. Předpokládám, že u dieselu to bude stejné jako u benálu. Možná by to chtělo zjistit, , zda-li jsou dobré ventilové vůle.Možná rozvody.
Předpokládám ovšem, že používáte kvalitní palivo a jinak máte auto v udržovaném stavu.

sonic222

jsou tam hydroštely na ventilech-nic se neseřizuje. Měli by to být pravděpodobně rozvody