Pokročilý

Klec pro dvě morčata - zkušenosti s rozměry?

Uvažuji o koupi klece cca 75cm x 45cm, je vhodná pro dvě morčata? Na netu jsem toho našla spoustu, zajímají mě VAŠE ZKUŠENOSTI! ... Už nějaká zvířátka doma mám a tak vím, že informace z netu (či knížek) se mnohdy liší s realitou a tím co je doopravdy potřeba či co stačí
Doplňuji:
???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud neplánuješ vykrmit si z těch morčátek dva kulaťoučký čuníky, tak klec o daných rozměrech by jim stačit měla :)
Já jednu dobu měla pohromadě dvě morčata a jednu zakrslou králičí slečnu, klec byla větší jen o něco málo...a v pohodě tam spolu vegetili. Brzo sice museli od sebe, protože se v jednom kuse prali, ale jinak bych je takhle nechala nastálo.
Morče je od přírody trošku pecivál - pokud ho k pohybu vysloveně nebudeš vést, klidně celý den proleží a ožije jenom kolem doby krmení :) To ale taky není dobře, takže ze zkušenosti doporučuju dopřát těm potvůrkám aspoň 1x, 2x týdně aspoň pár minut volnosti - pokud to jde, pusť je v pokoji na zem a nech je, ať si jdou kam chtějí. Chvilku se budou tvářit děsně otráveně, ale pak se sami vydají na průzkum okolí. Hlavně je hlídej, aby se nedostali k chemikáliím, čistidlům, elektrickýmu vedení atd. - na to fakt pozor!
Dobrá vychytávka je přenosná ohrádka - jsou to vlastně jenom čtyří stěny bez 'podlahy', který můžeš roztáhnout kdykoliv-kdekoliv a svoje morčátka tak budeš mít pod kontrolou: utéct nemají kam (i tak bych se ale od nich nevzdalovala - jeden nikdy neví :)

Shrnuto a podtrženo:
Když svoje mazlíky necháš čas od času vyblbnout mimo klec, budou spokojeni i na menším prostoru.
Samozřejmě ale platí, že čím větší klec, tím lepší ;)

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.