Klec pro dvě morčata – zkušenosti s rozměry?

Uvažuji o koupi klece cca 75cm x 45cm, je vhodná pro dvě morčata? Na netu jsem toho našla spoustu, zajímají mě VAŠE ZKUŠENOSTI! … Už nějaká zvířátka doma mám a tak vím, že informace z netu (či knížek) se mnohdy liší s realitou a tím co je doopravdy potřeba či co stačí
Doplňuji:
???

Nejlepší odpověď
barnajka

Pokud neplánuješ vykrmit si z těch morčátek dva kulaťoučký čuníky, tak klec o daných rozměrech by jim stačit měla :)
Já jednu dobu měla pohromadě dvě morčata a jednu zakrslou králičí slečnu, klec byla větší jen o něco málo…a v pohodě tam spolu vegetili. Brzo sice museli od sebe, protože se v jednom kuse prali, ale jinak bych je takhle nechala nastálo.
Morče je od přírody trošku pecivál – pokud ho k pohybu vysloveně nebudeš vést, klidně celý den proleží a ožije jenom kolem doby krmení :) To ale taky není dobře, takže ze zkušenosti doporučuju dopřát těm potvůrkám aspoň 1×, 2× týdně aspoň pár minut volnosti – pokud to jde, pusť je v pokoji na zem a nech je, ať si jdou kam chtějí. Chvilku se budou tvářit děsně otráveně, ale pak se sami vydají na průzkum okolí. Hlavně je hlídej, aby se nedostali k chemikáliím, čistidlům, elektrickýmu vedení atd. – na to fakt pozor!
Dobrá vychytávka je přenosná ohrádka – jsou to vlastně jenom čtyří stěny bez ‚podlahy‘, který můžeš roztáhnout kdykoliv-kdekoliv a svoje morčátka tak budeš mít pod kontrolou: utéct nemají kam (i tak bych se ale od nich nevzdalovala – jeden nikdy neví :)

Shrnuto a podtrženo:
Když svoje mazlíky necháš čas od času vyblbnout mimo klec, budou spokojeni i na menším prostoru.
Samozřejmě ale platí, že čím větší klec, tím lepší ;)