Klávesy prosíííím poraďte…

Napište mi prosim jak mám napsat píseň např. když je na klávesách A B C D E F… tak jak bych měla napsat píseň ,,Buráky´´podle těch kláves A B C D E F např.:Kočka leze dírou (tak já nevim je tam třeba: F A B C D D E)

Nejlepší odpověď
tom004

Asi bude nejlepší,zajít do hudebky, a naučit se notičky.

Další odpovědi
Marunka2

Odpočítej si to. Stupnice začíná C a tato klávesa je bílá před dvojicí černých, D je mezi touto dvojicí, E je první z bílých po dvojici, F je bílá před trojicí černých (a tedy druhá bílá po dvojici černých), následuje G, A, H a pak už je opět C(tím se to vše pořád opakuje). Ty černé klapky jsou složitější záleží jestli je tónina durová nebo molová. Pokud molová, jedná se o tzv. béčka, pokud durová, jedná se o křížky. Ale to by bylo na zevrubnější psaní, ketré nevím, jestli bys jen tak ze psaní pochopila. Fakt je lepší se domluvit s nějakou kamoškou, která hraje na klavír. Nění to nijak složité, ale názorná ukázka je neocenitelná 🙂.