Zlatý

Klávesová zkratka pro změnu rozlišení?

Dá se nějak ve Win7 nastavit klávesová zkratka pro změnu rozlišení a přepnutí monitorů ze stavu "clone" na to aby byl jeden hlavní a druhý vypnutý?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

Ano Win+P funguje i na Windows 7. Ale to rozlišení nevím jestli to půjde. Bude asi potřeba vytvořit makro.
Doplňuji:
Tady jsem něco našel, snad vám to pomůže: http://superuser.com/…

Další odpovědi:

Bronzový

Vyzkoušejte Win+P nevím zda-li to funguje na Win7 ale na Win8 určitě.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

tak jo, vyřešíno :)

nakonec jsem to udělal přes ten Qres a vytvořil dva dávkový soubory, jeden "clone.bat"

C: \Windows\System32\DisplaySwitc h. exe /clone
QRes.exe /x:1680 /y:1050

a druhej "televize.bat"

C: \Windows\System32\DisplaySwitc h. exe /internal
QRes.exe /x:1920 /y:1080

a pak už jen nastavil dvě různý zkratky na spouštění těhlech svou soborů... to jen kdyby to někoho zajímalo :)

Zlatý

bolak

l564: Dobrý, to sem ani nevěděl že to jde takhle jednoduše, jenže stejně mně to nepomůže. Problém je následující, mám připojenou k počítači i televizi, na té mám 1920x1080 a na monitoru mám 1680:1050, takže když dám klonovat, upraví se mi to samozřejmě podle nejvyššího možného rozlišení pro oba monitory zároveň, což v praxi znamená že na monitoru u PC mám plný obraz 1680x1050 a na televizi to mám ořízlý (obraz je menší). Vždycky když jdu koukat na film je pak teda jediná možnost nastavit přehodit klonování na 1 monitor a nastavit televizi jako hlavní. Když pak musím během filmu dojít k počítači a něco udělat, třeba pokud vyskočí chyba v přehrávači nebo mě chytne potřeba někomu odepsat na mail, tak musím vždycky přehazovat nastavení monitoru zpátky a potom zase nazpátek. K tomu mám ještě televizi v jiný místnosti než počítač a v případě že chci opět zapnout klonování, tak to musím dělat poslepu, protože monitor je samozřejmě vypnutej :) takže hledám způsob jak jednoduše udělat to, že nejlíp přes klávesovou zkratku č.1 změním nastavení tak, aby televize byla hlavní a monitor byl vypnutý a přes klávesovou zkratku č.2 změním nastavení tak, aby byl buď na obou obrazovkách stejný obraz, nebo aby byl monitor hlavní a televize vypnutá. Je to možný?

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.