bolak

Klávesová zkratka pro změnu rozlišení?

Dá se nějak ve Win7 nastavit klávesová zkratka pro změnu rozlišení a přepnutí monitorů ze stavu „clone“ na to aby byl jeden hlavní a druhý vypnutý?

Nejlepší odpověď
pl4toon

Ano Win+P funguje i na Windows 7. Ale to rozlišení nevím jestli to půjde. Bude asi potřeba vytvořit makro.
Doplňuji:
Tady jsem něco našel, snad vám to pomůže: http://superu­ser.com/questi­ons/89302/any-way-of-changing-windows-7-screen-resolution-via-command-line

Další odpovědi
anonym

Vyzkoušejte Win+P nevím zda-li to funguje na Win7 ale na Win8 určitě.

bolak

tak jo, vyřešíno :)

nakonec jsem to udělal přes ten Qres a vytvořil dva dávkový soubory, jeden „clone.bat“

C:\Windows\Sys­tem32\DisplayS­witch.exe /clone
QRes.exe /x:1680 /y:1050

a druhej „televize.bat“

C:\Windows\Sys­tem32\DisplayS­witch.exe /internal
QRes.exe /x:1920 /y:1080

a pak už jen nastavil dvě různý zkratky na spouštění těhlech svou soborů… to jen kdyby to někoho zajímalo :)

bolak

l564: Dobrý, to sem ani nevěděl že to jde takhle jednoduše, jenže stejně mně to nepomůže. Problém je následující, mám připojenou k počítači i televizi, na té mám 1920×1080 a na monitoru mám 1680:1050, takže když dám klonovat, upraví se mi to samozřejmě podle nejvyššího možného rozlišení pro oba monitory zároveň, což v praxi znamená že na monitoru u PC mám plný obraz 1680×1050 a na televizi to mám ořízlý (obraz je menší). Vždycky když jdu koukat na film je pak teda jediná možnost nastavit přehodit klonování na 1 monitor a nastavit televizi jako hlavní. Když pak musím během filmu dojít k počítači a něco udělat, třeba pokud vyskočí chyba v přehrávači nebo mě chytne potřeba někomu odepsat na mail, tak musím vždycky přehazovat nastavení monitoru zpátky a potom zase nazpátek. K tomu mám ještě televizi v jiný místnosti než počítač a v případě že chci opět zapnout klonování, tak to musím dělat poslepu, protože monitor je samozřejmě vypnutej :) takže hledám způsob jak jednoduše udělat to, že nejlíp přes klávesovou zkratku č.1 změním nastavení tak, aby televize byla hlavní a monitor byl vypnutý a přes klávesovou zkratku č.2 změním nastavení tak, aby byl buď na obou obrazovkách stejný obraz, nebo aby byl monitor hlavní a televize vypnutá. Je to možný?