ocelote

Poradíte, proč klávesnice po složení nefunguje?

Genius KB110X – uz jsem ji jednou slozil a rozlozil, proplachoval jsem tlacitka (samostatne samozrejme) a nechal klasicky uschnout, po pripojeni pipne Win i ji vidi, ale nereaguje na klavesy..

Původní neotázka
Klávesnice po složení nefunguje

Odpovědi
Alesh

Sice nevím, jak vypadá tato klávesnice, ale pokud jsi ji nevymáchal, tak vyndání a zandání tlačítek by jí vadit nemělo. Napadá mě, zda není nějaké tlačítko zablokované. Vydloubej je a zkus ji, zda bude fungovat bez nich. Pokud ano, pak je tam postupně za chodu přidávej a hned to každé vložené tlačítko otestuj. Jestli jsi ale klávesnici vymáchal, je zde riziko, že se mohlo vyzkratovat. Je určitě zcela bez vody? Když tak ji nech ještě pořádně vyschnout vzhůru nohama.

Dochy

Na folii a elektroniku se žádná voda nedostala? Nerozpojovals elektroniku? Pokud ano nemohl zůstat nějaký spoj zaparkovaný v nějaké mezipoloze, nakřivo apod?

ocelote

Na folii a elektroniku se zadna voda dostat nemohla, byla uplne mimo :) – pod sprchu jsem hodil jen plast a tlacitka. Rozpojoval, ale slozil zpatky – je to par sroubku.. i ta folie sedi a na samotny numlock, ktery je nejbliz by to mohlo reagovat nebo alespon datn ejakou reakci, takhle mi to pripomina mrtvou klavesku.. prikladam video – pardon, je ve spechu :D = https://vimeo­.com/185680343

Dochy

Víc už Ti asi neporadím… Jedna věc: neměl bys rozebírat a skládat zapnutou klávesnici (to bych nechával až jako testy při maximálním zoufalství…no ok, tak to možná bylo oprávněný 😉 )
Osobně bych ještě jednou zkontroloval a očistil kontakty, složil a pokud to nepojede tak holt koupit novou… ještě je možnost že jsou přerušené některé vodiče (mohli být nalomené a manipulace je dodělala). Napájení je asi OK 😉 zbývají komunikační. Máš šanci nastavit NumLock v biosu a zkouknout, jestli se změna projeví po startu počítače na té klávesnici? (teď si nejsem jistej jestli se ten test dá udělat, mám notebook)