Pokročilý

klavesnice na notasu

podarilo se mi neco zmacknout na noteboku a nejdou mi namackat pismena s hackem a carkou.Vzdycky to slo,kdyz se zmackla sipka pod Caps Lock.Co s tim.ani otaznik mi nejde a taky ypsilon mi vzdycky psal zetko a naopak.poradte nekdo

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Máš přehozenej jazyk klávesnice.

Dole v pravým rohu bys měla mit napsano CS, pokud tam máš něco jinýho tak podrž levý SHIFT a zmačkni levý ALT. Buď jednou nebo víckrát, prostě do tý doby než se tam ověví CS.

Jestli máš panel jazyků skrytej, tak tam nic neuvidíš, nicméně udělej to samý (SHIFT+ALT) a jazyk klávesnice po každým stisknutí kontroluj tím že zkusíš napsat právě ty písmenka s háčkama a čárkama. Až psát půjdou, máš tam českou klávesnici a můžeš jít hrát třeba s manželem badminton nebo uplýst kočce svetr, prostě cokoliv budeš chtít...

Další odpovědi:

Zlatý

Máš aktivovaný režim CapsLock. Zruš jeho aktivaci stejnojmennou klávesou.
Doplňuji:
Taky se podívej na nastavení jazyka klávesnice. Záměně Z↔Y by odpovídalo klávesnici QWERTY, zatímco česká používá QWERTZ. Nastavení provedeš klávesovou zkratkou [Shift+(levý)Alt]. Možná to budeš muset provést několikrát podle toho, kolik máš přístupných nastavení klávesnice.

Pokročilý

Neprepla jsi náhodou do anglicke klavesnice? Na dolnim panelu EN a CZ.

Start - Nastavení - Ovládací panely - Místní a jazykové nastavení - záložka Jazyky - Podrobnosti - Výchozí jazyk

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.