Klávesnice

Jak se opačně píše na klávesnici tento znak / děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak jsem to teď vyzkoušela a je to pravý Alt+q.....(píši to jen pro to,protože mě pořád rozčiluje,když někdo odpoví a pak další odpovídají to samé) sorry

Další odpovědi
GangstaHelper

pravý alt+q

některé klávesnice na to mají i zvlášť klávesu (není to ale standardní)
Doplňuji:
Dotaz je na opačné „/“ lomítko, tedy „\“ :]

sobol

anebo levý „alt“ a na num. kláv. 92, takhle můžeš napsast libovolný znak z ASCII tabulky (viz. odkaz)

2RAB: čti otázky pozorněji 😉

Zdroj: http://progra­mujte.com/gale­rie/2006/08/20­0608081906_ta­bulkaASCII.jpg

Fred

Dalsi nezminena moznost je alt+92.
Jeste doplnim ze zpetne lomitko se take oznacuje backslash.

Take se muzete kouknout do mapy znaku:

  1. Win+R nebo Start(vlevo dole), Spustit (Run)
  2. zadate charmap a potvrdite
  3. kliknutim muzete vybrat znak, kliknutim na tlacitko [vybrat] vyberete znak ke kopirovani…

vagra

Nevím,ani mě to nezajímá.Já takový znak nepoužívám.
Vlastně teď už po těch několika stejných odpovědích to vím.Stejně jej nebudu používat,páč to zapomenu.:-)
Doplňuji:
Pro Kropitko-tak jsem svou odpověď myslel.
Taky mi vadí,když odpovědi jsou úplně stejné,když stačí palec.

panenka

Ted jsem se dívala do svých tabulek a opačné /se píše pravý alt a písmeno q

nabubindes

záleží na instalaci klávesnice. používáš CS nebo EN?

kablik

zajímavý dotaz, já mám obrácené lomítko vedle levého Shiftu, není nutné žádné klávesové zkratky…

1popelka1

Jinak Kropítko, nemusíte na chlup stejným odpovědím dávat palce. Třeba je to časem přejde:-)

kropitko

To by to tak musel dělat každý,já to tak většinou dělám. Nebo uznávám to,když někdo odpoví dejme tomu stejně,ale dodá tam ještě něco,co je pro tazatele z jeho pohledu důležité. Já sama to dělám tak,že napíšu,že je to tak jak píše ten či ona a že já bych doplnila…to mi přijde O.k,ale tohle je už přehnané…

1popelka1

Kropítko, upravila jsem svou odpověď, ale zároveň uvedla, že se opravuji! To je trochu rozdíl, uznat svojí chybu a doplnit odpověď a nebo změnit odpověď úplně bez upozornění.

kropitko

No právě proto mě tohleto rozčílilo o to víc. Že Vám jsem to vytkla a Vy jste přitom uvedla,že se opravujete.

kropitko

Panenko,ač nerada,mrzí mě,že to musím udělat,ale nedávno jsem něco podobného udělala Popelce,takže musím i Vám…Proč smažete svoji chybnou odpověď a nahradíte jí jinou…Teď to tak trochu vypadá,jako kdyby se GangstaHelper zbláznil, myslím,že jeho doplňek patřil i na Vaši adresu,pokud by to udělala i RAB,že by svoji odpověď smazala a upravila,tak by tu byl za cvoka. Myslím,že mnohem vhodnější je,napsat narovinu,že jsem se mýlila a opravit…tohle prostě není řešení. To už jste snad radši měla rovnou svoji odpověď smazat celou. Nicméně je to Vaše právo odpověď opravit,tak když Vám nevadí,že to není fér,tak mě je to taky fuk…

panenka

Ano svou odpověd jsem opravila ,protože jsem si všimla že se nejednalo o znak který je uveden v otázce ale o znak opačný

annas

Panenko, nic Vám nevyčítám, je Věcí každého, jak se zachová a jak reaguje. Také jsem si odpovědi všimla, protože jsem nevěděla, jak se obrácený znak napíše.
Rab i Vy jste obě měly stejnou odpověď. Občas se stane, že si člověk uvědomí, že špatně přečetl otázku. Pak je správnější uvést, že jsem špatně četla, doplňuji.
Víte, já se po smutných zkušenost chci různým nepříjemnostem vyhnout, proto se tak snažím postupovat.

kropitko

No když to tam Gangsta napsal,tak nešlo si toho nevšimnout…