Kín

Klasifikace

Je možné podmiňovat klasifikaci za daný předmět účastí na studentské konferenci(součástí je i prezentace vlastního projektu) v rámci projektu EU, pokud to není uvedeno ve školním řádu jako jeden z parametrů nutný ke klasifikaci?Jedna se o SŠ.
Doplňuji:
edit: Řád klasifikační jeho součástí není. Alespoň tak není uvedeno ve školním řádu, ani jinde na webových stránkách. Klasifikace je ve školním řádě definována různými parametry, z nichž do žádného by neměla být tato činnost zařaditelná. Jedná se o předmět teoretický. Mimoto nejedná se mi o to, jestli můžu být za tuto činnost klasifikován, ale o to, jestli můžu být neklasifikován-rozumějte na vysvědčení, jen za to, že jsem se konference nezúčastnil.

Nejlepší odpověď
www

Ano, již ze samé logiky věci.
Př.: sice nadaný (třeba záškolák) v jediném předmětu přece nebude dávat příklad svého přístupu ke studiu ostatním!
P.S: nejsem učitel a pravidla neznám, je to jen názor.
Doplňuji:
Po tvém doplnění se ale jedná o úplně jinou otázku, než byla původní!
Vzhledem k tomu, že se nedokážeš smysluplně vyjádřit nevím, ale jen tuším, nač se ptáš.
Tedy: i přístup žáka k povinnostem může ovlivňovat jeho hodnocení.

Další odpovědi
annas

Neznám znění vašeho školního řádu, stejně to, zda je jeho součástí i řád klasifikační. Těžko může někdo zodpovědně reagovat bez podrobnějších informací. Nevím, zda jde o předmět teroetický či praktický, jakým způsobem vám úkol zadán atd.

Projděte si klasifikační řád, v němž lze některá kritéria chápat v širším slova smyslu, takže vyučující může práci na projektu do klasifikace zahrnout. Chtělo by znát i názor vašeho vyučujícího.

Pokud se domníváte, že jednal v rozporu s klasifikačním řádem, požádejte třídního učitele či vedení školy o prošetření.

http://web.iol­.cz/sou-ml/dokumenty/kr.htm

Doplňuji:
Opakuji, nedá se odpovědět. Jednak zaměňujete školní řád za řád klasifikační. Proto jsem se o něm zmínila. Protože znám klasifikační řád, je možné tuto práci zahrnout do hodnocení např. podle tohoto bodu, který jste nesplnil:

„schopnost uplatňovat osvojené poznatky a dovednosti při řešení teoretických a praktických úkolů, při výkladu a hodnocení společenských a přírodních jevů a zákonitostí“.

Jenže chybí další informace, jak to bylo u ostatních žáků, kolik máte dalších známek, proč učitel klade především důraz na projekt atd.

To, co se dovíte někde na internetu, jsou jen názory, na nichž opravdu nemůžete stavět ani jimi operovat. Nemyslím to ve zlém.

Podle školního řádu se známky nedávají, ale podle klasifikačního. Reagovala jsem, protože jste školní řád zmínil. Kdybyste úkol splnil, známku byste dostal, když ne, tak jste byl neklasifikovaný. Snad to vyplývá z odpovědí.

Pokud se cítíte poškozený, jediná možnost je obrátit se na ředitele školy, jak jsem uvedla. Víc nemůžu dodat. Věřte, že vycházím z praxe. .

Drap

Ano, je to možné.

Kín

Řád klasifikační jeho součástí není. Alespoň tak není uvedeno ve školním řádu, ani jinde na webových stránkách. Klasifikace je ve školním řádě definována různými parametry, z nichž do žádného by neměla být tato činnost zařaditelná. Jedná se o předmět teoretický. Mimoto nejedná se mi o to, jestli můžu být za tuto činnost klasifikován, ale o to, jestli můžu být neklasifikován-rozumějte na vysvědčení, jen za to, že jsem se konference nezúčastnil.