postcd

Klasické žárovky patří do jakého odpadu?

ty staré obyč. co se začaly vyrábět určitě před více jak 30 lety, popelnice nebo jiný tříděný odpad?

Nejlepší odpověď
Mapel

Klasické žárovky nejsou nebezpečný odpad a patří do netříděného odpadu – popelnice.

Další odpovědi
anonym

Odevzdej je do prodejny s ´elektrikou´ – odeberou je a zařídí recyklaci.

kablik

hlavně je nedávej do kompostu…

cochee

mowla, myslím si, že nemáš pravdu – zkoušels to, zanést žárovku s wolframovým vláknem do elektra k recyklaci? Recyklační poplatek při koupi klasické žárovky je nulový. Patří opravdu do „obyčejné“ popelnice.

Mapel

Pro mowla – elektroprodejny mají dost práce s likvidací zařízení, které podléhají povinnému zpětnému odběru. Nerecyklovatelné zboží neberou a pokud z dobré vůle ano, tak je pak hodí do popelnice.