Pokročilý

Klárka či Kristýnka?Jméno pro holčičku,která se narodí za 3 měsíce.

Rodiče holčičky se nemohou pořád rozhodnout :-) Teď záleží na Vás :-)))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Každé ženské(holčičí)jmeno má své kouzlo.Mě se líbí Michaela a Hana.

Další odpovědi:

Bronzový

Já bych dala KAROLÍNKA!!!!
Mi se tohle jméno strašně líbí!!!

Pokročilý

Já jse jemenuji Krystýna a jsem sním hodně spokojená.Je to nejlepší jméno. Ale to je věc názoru :D

Bronzový

Já jsem pro Kristýnku :-)

Pokročilý

Určitě Klárka, já mám Lucinku

Zlatý

Že jste se zrovna trefila do těch dvou jmen, který se mi líbí nejvíc :o)
Určitě bych brala v potaz i budoucí příjmení - co s ním líp zní? Kristýna je takový tvrdý, drnčivý, hodí se k tomu nějaký "hladší" a kratší příjmení. Kdežto Klára mi přijde naopak - snese výraznější a delší příjmení.

Já bych se neoriginality nebála. Hlavní je, co se líbí rodičům. Ale pro dítě je spíš lepší jmenovat se normálně, než mít super neobvyklé jméno - děti mají tendence se spíš kvůli odlišnému jménu vysmívat. Já zažila postupně kolektivy, kde bylo několik Lucek, Lenek, Jan, Katek a Terez - a nikdo z těchhle nositelek neoriginalitou nestrádal. Jedna byla Lucka, druhá Lůca, žádnej problém.
Navíc dneska ani Klára, ani Kristýna k nejčastějším jménům nepatří. Mnohem víc je třeba Adélek (snad každá druhá holčička je Adéla), Karolínek a Terezek.

Taky bych si víc rozmyslela dát nezvyklé jméno holce než klukovi - holka se bude jednou nejspíš vdávat. A nezvyklý jméno, který se může relativně hodit k rodnýmu příjmení, může znít příšerně v kombinaci s novým. Taková Luciana, která si bude chtít vzít nějakýho Vocáska, by pak možná ještě byla radši otřepanou Klárou nebo Lenkou...

Bronzový

Já se přidávám k těm, kteří jsou pro Kristýnku :-)
Přeji hodně štěstí a zdraví :-)

Zlatý

Mně by se líbila Nela, Sofie, Vanessa, Sandra, Sabina, Laura, Justýna, Martina, Viola, ...

Já jsem Kristina (nikoli Kristýna). Dala bych si lepší jméno, ale toto není taky špatné...

Bronzový

Ať dají úplně nějaké jiné,hlavně takové,aby nebyla potom ve školce a ve škole a kolem ní pět dalších Kristýnek a Klárek.
Není lepší,když bude se svým jménem sama,originální???Vždyť je spousta krásných jmen,kterých je daleko méňe.Proč se všichni opičí a dávají stejné jména.

Bronzový

Co pamatuju,tak v každé etapě se dávali pořád stejná jména- Renata, Lukáš, Ondra, Terezka. . . . . . . . . . . atd. Až mé to lezlo na nervy,že pomalu každý ročník je v jedný třídě 25 žáků,a jmenují se budˇ Lukášové,nebo Terezky.Děs.
Jinak z těch dvou jmen se mě určitě líbí nejvíc Kristýnka.

Diskuze k otázce

Zlatý

1popelka1

Nemáte v rukávu ještě třetí jméno?
Mně se nelíbí ani jedno, v mém žebříčku jsou na posledním místě...

Zkušenosti mých známých-nositelek těchto jmen:
Kristýně se často říká Krysa a hodně lidí zaměňuje i a y, což ji vytáčí.
Klára - Karolína- hodně lidí říká omylem Krála (zaměňuje r a l), říkají jí taky Kajko, Karlos, Kájíku...

Zkuste si jméno říct i s příjmením, co k němu více sedne.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.