Kris

Klárka či Kristýnka?Jméno pro holčičku,která se narodí za 3 měsíce.

Rodiče holčičky se nemohou pořád rozhodnout 🙂 Teď záleží na Vás 🙂

Nejlepší odpověď
bobánek

Každé ženské(holčičí)jme­no má své kouzlo.Mě se líbí Michaela a Hana.

Další odpovědi
Mili @

Já bych dala KAROLÍNKA!!!!
Mi se tohle jméno strašně líbí!!!

kiky

Já jse jemenuji Krystýna a jsem sním hodně spokojená.Je to nejlepší jméno. Ale to je věc názoru :D

iq

Já jsem pro Kristýnku 🙂

zmimi

Určitě Klárka, já mám Lucinku

Terryle

Že jste se zrovna trefila do těch dvou jmen, který se mi líbí nejvíc :o)
Určitě bych brala v potaz i budoucí příjmení – co s ním líp zní? Kristýna je takový tvrdý, drnčivý, hodí se k tomu nějaký „hladší“ a kratší příjmení. Kdežto Klára mi přijde naopak – snese výraznější a delší příjmení.

Já bych se neoriginality nebála. Hlavní je, co se líbí rodičům. Ale pro dítě je spíš lepší jmenovat se normálně, než mít super neobvyklé jméno – děti mají tendence se spíš kvůli odlišnému jménu vysmívat. Já zažila postupně kolektivy, kde bylo několik Lucek, Lenek, Jan, Katek a Terez – a nikdo z těchhle nositelek neoriginalitou nestrádal. Jedna byla Lucka, druhá Lůca, žádnej problém.
Navíc dneska ani Klára, ani Kristýna k nejčastějším jménům nepatří. Mnohem víc je třeba Adélek (snad každá druhá holčička je Adéla), Karolínek a Terezek.

Taky bych si víc rozmyslela dát nezvyklé jméno holce než klukovi – holka se bude jednou nejspíš vdávat. A nezvyklý jméno, který se může relativně hodit k rodnýmu příjmení, může znít příšerně v kombinaci s novým. Taková Luciana, která si bude chtít vzít nějakýho Vocáska, by pak možná ještě byla radši otřepanou Klárou nebo Lenkou…

myšpulín

Já se přidávám k těm, kteří jsou pro Kristýnku 🙂
Přeji hodně štěstí a zdraví 🙂

Jahoda

Mně by se líbila Nela, Sofie, Vanessa, Sandra, Sabina, Laura, Justýna, Martina, Viola, …

Já jsem Kristina (nikoli Kristýna). Dala bych si lepší jméno, ale toto není taky špatné…

alexandra

Ať dají úplně nějaké jiné,hlavně takové,aby nebyla potom ve školce a ve škole a kolem ní pět dalších Kristýnek a Klárek.
Není lepší,když bude se svým jménem sama,originál­ní???Vždyť je spousta krásných jmen,kterých je daleko méňe.Proč se všichni opičí a dávají stejné jména.

roxy52

Co pamatuju,tak v každé etapě se dávali pořád stejná jména-Renata,Lukáš,On­dra,Terezka..­.........atd.Až mé to lezlo na nervy,že pomalu každý ročník je v jedný třídě 25 žáků,a jmenují se budˇ Lukášové,nebo Terezky.Děs.
Jinak z těch dvou jmen se mě určitě líbí nejvíc Kristýnka.

1popelka1

Nemáte v rukávu ještě třetí jméno?
Mně se nelíbí ani jedno, v mém žebříčku jsou na posledním místě…

Zkušenosti mých známých-nositelek těchto jmen:
Kristýně se často říká Krysa a hodně lidí zaměňuje i a y, což ji vytáčí.
Klára – Karolína- hodně lidí říká omylem Krála (zaměňuje r a l), říkají jí taky Kajko, Karlos, Kájíku…

Zkuste si jméno říct i s příjmením, co k němu více sedne.