koník.

Kinetóza- nevolnost. Jak jí předcházet a jak jí mírnit?

Máte někd nějakej tip na to jak se v letadle (stejně jako na houpačce, kolotoči atd.) nepoblejt?
Jíst lehká jídla, hodně pít čistou vodu a dva prášku kinedrylu?
Je dobré mít plný žaludek, nebo spíše být na lačno?
Doplňuji:
Budu skákat tandem, takže to celé bude obtížnější. Let, seskok atd

Odpovědi
marci1

Doporučuje se nebýt nalačno, ale nejíst tučná, mastná a těžká jídla. Pomáhá Kinedryl, Nokinal nebo žvýkačka Travel Gum. Dívejte se jen před sebe, dopředu, ne bočními okénky nebo do boku.

arygnoc

och, to je hnusoba, kinetóza.

mne pomáha sústredenie sa na niečo – najčastejšie kniha, aby som nevidel ubiehajúcu krajinu okolo.
pomáha i sústredenie sa na niečo konkrétne v krajine (pevný bod).

z liekov je dobrý kinedril (pozor na alergické rekcie, neužívať ako vodič motorového vozidla!).

Michal Kole

Asi to bude znít blbě, tak neskákej tandem 🙂

Něco jiného je jezdit do práce busem, kde je nutné řešit, aby jsi do práce nepřijel poblitý, ale tandem skákat nemusíš.

Nanami

no ten kinedryl je dobrej :D no asi se předtím napij hodně>vody<…ale ne moc aby ses pak ve´vzduchu nepochcal :DD

arygnoc: většinou v autě když si čteš něco co se nepohybuje, co leží v tom autě nebo to máš v ruce tak je ti blbě jěště víc..ale tak to je jedno…:D