Miroslavst

Keramický nůž a jeho použití

S keramickým nožem jsem velmi spokojen. Jediné co mě zaráží a nedokážu si vysvětlit je to, že se s ním nemá nebo dokonce nesmí mazat.
Může mi někdo vysvětlit proč? Myslím si, že mazáním ho přece neztupím.

Nejlepší odpověď
vecernice

Nevím to přesně,ale myslím,že jsou to nože na krájení a ne na mazání.Kdyby se s tím nožem mazalo,asi by se mohl zlomit ,protože není pružný.Nic jinýho mě nenapadá.Dostala jsem je od ježíška a jsou ještě zabalený,tak že zítra to musím vyzkoušet a snad se nic nestane.

Další odpovědi
ReHu

Já jsem také zvažovala koupi keram.nožů, ale po přečtení pár recenzí jsem o tohoto uspoupila.
Najde se tu někdo, kdo má s noži delší zkušenosti?

anonym

ano souhlasím s "vecernici"je to 14 dní jsme je dostali jako dárek a bylo tam dokonce v návodu,citu­ji"neřezat do kostí a nepoužívat na mazání pomazánek,paš­tik,másla,apod­.JInak co jsme stačili vyzkoušet vřele všem doporučuji,jsou jedním slovem SUPER.

Dominno

Mně se nejvíce osvědčila sada 4 nožů od Dellingeru, jednak jsou ostré, cenově přijatelné a pěkně se s nimi krájí