lub

keramický nůž

Ahoj jak poznám keramický nůž.Je třeba čepel keramického nože magneticka?díky za odpověd

Nejlepší odpověď
Mexx

Keramické nože jsou vyrobeny z oxidu zirkoničitého, který má v Mohsově stupnici tvrdosti hodnotu 8,2, pro srovnání diamant má 10 a ocel se pohybuje mezi 5–6 mohsy.Výhody: nemusí se brousit, odolný proti skvrnám, lehká váha a vyvážené těžiště, při krájení se nic nepřilepí na čepel, nezpůsobuje oxidaci takže ovoce a zelenina nemění barvu a podrží maximum vitamínů, je nealergenní, nerezaví, je vysoce hygienický a není magnetický

Další odpovědi
Attack-design

čepel může být magntická, keramický nůž vydrží dlouho ostrý bez broušení a je lehký

alenka901

Keramické nože jsou však pro většinu lidí velkou neznámou. Kvůli své vyšší ceně se lidé obávají a zvažují, zda se vůbec vyplatí investovat do jediného nože stovky až tisíce korun. Ten, kdo je zvyklí používat precizně nabroušený kvalitní ocelový nůž (mimo jiné taky drahá záležitost), při prvním použití nemusí zaznamenat změnu. Keramický nůž je ale mnohem lehčí, má dokonale vyvážené těžiště a tím perfektně sedí v ruce. Mnoho lidí neumí po ztupění nože jej znovu správně nabrousit a s ocílkou se spíše mohou zranit. A pro tento případ jsou pak keramické nože vynikající, protože v provozu vydrží ostré několik let.