Dehet

Kentoya 50 4T nejede a je cítit v oleji benzím

Potřeboval bych poradit, mám skůtr Kentoya 50 4T, z ničeho nic mě najednou skůtr přestal jét. Jede max 20 až 30 km/h, nastartovat jde normálně, ale když ho našlápnu normálně přes kliku (né el. starter) tak jde lechčeji než dříve, ale chytne hned.V oleji je cítit benzín, a když dám plný plyn nejde motor do max. otáček jako dřív, pokles tak cca. 1/4 odhaduji z plného dřívějšího výkonu. Mátě někdo prosím s tím zkušenosti čím by to mohlo být? Variátor je v pořádku vyměnil jsem tam konstantní pružinu a tou to není, takže asi motorem.
Děkuji moc za odpověď

Odpovědi
cochee

Tak podle mě sis odpověděl sám, jestli cítíš v oleji benzín – asi se tam nemá jak dostat jinudy než z válce kolem pístu. Takže pístní kroužek, ne-li něco horšího – zkus nechat změřit tlak ve válci.

Domm

Spíš bych řekl propálený píst ale možností je mnoho.

Ivetamrz

Ahoj, prosím nemáte někdo zkušenosti se skútrem na baterku? jak funguje? a jestli je lepší, než benzín?

Petrovskalui

O 100% je lepší než skútr na benzín, měla jsem na benzín, a teď mám elektro skútr, jezdí levněji, nesmrdí, a do kopce vypletí úplně bez problému.

Broukk

Jaký máte skútr? jak daleko to dojede? a hlavně kolik to tak stojí?

Ivagotovka

Já jsem koupila elektro skútr od https://www.ni­uskutry.cz/, jsem s ním opravdu spokojená, do kopce vyjede opravdu rychle, na jedno nabití s tím udělám klidně 100 km, navíc pak stačí jen vytáhnout baterku, a tu doma dobít, nemusíte se skútrem k zásuvce.