Human

Kedy sa spúsťa alarm „Master Warning“ v lietadle?

Zdar,
pri akých príležitostiach sa spúšťa alarm „Master Warning“ v lietadle?

Odpovědi
led

Master Warning je svetelné tlačítko upozorňujúce na poruchu systému lietadla, je doplnené aj akustickým signálom.
bližšie Warning Systems Boeing 737 : http://www.b737­.org.uk/warnin­gsystems.htm

Doplňuji:
Spúšťa sa pri poruche systému automaticky

arygnoc

ako napovedá samotné jeho pomenovanie – pri akomkoľvek narušení životne dôležitých funkcií – či už technického rázu (motory, elektronika, porucha prívodu paliva, proste systém všeobecne) alebo podpory života (dekompresia, požiar, prudká zmena polohy [„pád“], a pod.)

je to všeobecný poplach, ktorý nešpecifikuje presnú závadu, ale upozorňuje, že je ohrozený bezpečný let, resp. že let nie je bezpečný.

modernejšie prístroje už dokážu i špecifikovať závadu, prípadne je na ňu upozorňované na diagnostickom monitore.