Fly

Kedy je deň sv. Huberta?

..

Nejlepší odpověď
barnajka

Patron všech myslivců by měl mít svátek 3. listopadu

Další odpovědi
hanulka11

Řád sv. Huberta

Řád svatého Huberta je rytířský, myslivecký, světský řád uznávající křesťanské principy života, založený Františkem Antonínem hrabětem Sporckem původně jako řádové bratrstvo v roce 1695 v Lysé nad Labem, který od 3.11.1723 uznal císař římský a král český Karel VI jako Řád svatého Huberta, když přijal jeho členství. Řád sv. Huberta po smrti fundátora přešel do latentního stavu. Nikdy nebyl zrušen. V roce 1938 byly činěny pokusy jej znovu oživit avšak doba tomu nepřála. Řád svatého Huberta byl neoficiálně obnoven v roce 1978 (3.11. svátek sv. Huberta) přečtením novodébé zakládací listiny ŘsH. První aktivní činnost začíná řád vyvíjet již v roce 1998 avšak oficiální zaregistrování bylo provedeno až v roce 1992 Ministerstvem vnitra, když byly přijaty příslušné zákonné normy

Zdroj: http://www.rad­svatehohuberta­.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=55&I­temid=87&lang=cs

dědapetr

Důvod k oslavám mají všichni lukostřelci, lesní dělníci, řezníci, kožešníci, soustružníci, optici, matematici, nebo myslivci. Na 3. listopad totiž připadá svátek svatého Huberta, který je jejich patronem.