Keď sa vzdám dedičstva na koho sa presunie?Na ostatných dedicov alebo na moje deti?

Odpovědi
dědapetr

V každým případě na další dědice vřadě např.sourozence a děti.

AndreiRanger

Na ostatní dědice ve stejné řadě. Např. Umře matka která je sama – dědí 3 děti, pokud se 1 dítě dědictví vzdá, podíl přechází na zbylé dvě děti ( nikoliv na vnoučata z pohledu zesnulé).

Fidel

Záleží, jestli se dědí ze závěti nebo ze zákona.

Tabula rasa

ani není podstatné na koho to připadne. Oni ostatní dědicové by rádi dělili dědickou daň s Vámi a dědictví by si rádi rozdělili mezi sebe bez Vás:-)

Zdroj: business.center.cz