Human

Keď je vo vzduchu toľko lietadiel, je ich možné vidieť z vesmíru, napr. z ISS?

Nejlepší odpověď
dnb

Samotná letadla z družic vidět nejsou. Jdou však vidět tzv. kondenzační pruhy, které při vysoké vlhkosti vzduchu zůstávají dlouhou dobu na obloze.
Doplňuji:
sofid: O tomhle jsem už něco naštudoval – nebudu to tady rozebírat, ale snad ti pomůže následující odkaz od Českého Hydrometeorolo­gického Ústavu
http://www.chmi­.cz/portal/dt?me­nu=JSPTabConta­iner/P10_0_Ak­tualni_situace/P10_1_Po­casi/P10_1_4_In­fo_zajim/P10_1_4_­3_Kond_stopy&las­t=false

Další odpovědi
anonym

Myslíš lidským okem?
Ne. Z ISS (apod.) bez dalekohledu ne.
Na druhou stranu dokáží družice ´vidět´ (tedy nafotit) leccos i podstatně menšího – takže dalekohledem/te­leobjektivem a­no.

sofid

Chtěl bych reagovat na dnb, jak tvrdíš, že kondenzační stopy jdou vidět dlouhou dobu na obloze, tak to nebudou kondenzační stopy (contrails) ale chemické stopy (chemtrails) a je to celkem velký rozdíl.
Doplňuji:
Tuhle stránku znám ale i tak děkuji za tip, nemyslím si že chemtrails jsou nesmysly a lidi co tomu nevěři a hlavu mají skloněnou, tak těch mi je líto, protože jsem viděl dost videí na kterých jsou natočena videa která zničeho nic začnou ´´sypat´´ nějaké latky, které se postupně rozšiřují a jsou na obloze několik hodin. To mi příjde divné.