Avatar uživatele
Human

Keď je vo vzduchu toľko lietadiel, je ich možné vidieť z vesmíru, napr. z ISS?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3774 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dnb

Samotná letadla z družic vidět nejsou. Jdou však vidět tzv. kondenzační pruhy, které při vysoké vlhkosti vzduchu zůstávají dlouhou dobu na obloze.
Doplňuji:
sofid: O tomhle jsem už něco naštudoval – nebudu to tady rozebírat, ale snad ti pomůže následující odkaz od Českého Hydrometeorolo­gického Ústavu
http://www.chmi­.cz/portal/dt?me­nu=JSPTabConta­iner/P10_0_Ak­tualni_situace/P10_1_Po­casi/P10_1_4_In­fo_zajim/P10_1_4_­3_Kond_stopy&las­t=false

Upravil/a: dnb

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Myslíš lidským okem?
Ne. Z ISS (apod.) bez dalekohledu ne.
Na druhou stranu dokáží družice ´vidět´ (tedy nafotit) leccos i podstatně menšího – takže dalekohledem/te­leobjektivem a­no.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
sofid

Chtěl bych reagovat na dnb, jak tvrdíš, že kondenzační stopy jdou vidět dlouhou dobu na obloze, tak to nebudou kondenzační stopy (contrails) ale chemické stopy (chemtrails) a je to celkem velký rozdíl.
Doplňuji:
Tuhle stránku znám ale i tak děkuji za tip, nemyslím si že chemtrails jsou nesmysly a lidi co tomu nevěři a hlavu mají skloněnou, tak těch mi je líto, protože jsem viděl dost videí na kterých jsou natočena videa která zničeho nic začnou ´´sypat´´ nějaké latky, které se postupně rozšiřují a jsou na obloze několik hodin. To mi příjde divné.

Upravil/a: sofid

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava