Avatar uživatele
zjentek

Ke krmítku na stromě mi denně společně přilétají TŘI hrdličky. Přitom, neměly by hrdličky létat spíše v páru?

Jsou spolu v naprosté harmonii, to je jasně patrné. Přitom je všeobecně známo, že hrdličky žijí a tedy i létají v páru, jako partneři. Takže každé ráno se zřejmě nepotkají dvě hrdličky a nezavrkají si: hej, uděláme dneska tandem spolu? No a když k sobě dvě párový hrdličky patří, jeden by řekl, že ve své přítomnosti těžko snesou třetí hrdličku, kkerá by s nima chtěla žít v nějaký symbióze, protože je smutná. A tak jue mi divné, že denně z okna koukám na tři spolupracující hrdličky, jak se k sobě mají a jak se mají k světu!
Jaký si myslíte, že to může mít důvody? Přišla jedna z nich o partnera/ku a nechce být sama?
Najde si hrdlička znovu hrdličků do páru, pokud o původní párovou hrdličku tragicky přijde? Nebo už zůstává sama a čeká na smrt žalem? A nebo se tedy později přidá k jinému páru hrdliček a tomu to nevadí a lítají pak všude ve třech? Třeba u lidí jsou mi tyhle konkrétní vztahy naprosto jasné, ale není tady někdo, kdo by rozuměl tomu, jaké tyto vazby pracují konkrétně u hrdliček?
Podobnou otázku jsem již položil, ale vše okolo ní začalo být na můj vkus příliš složitzé a protože jsem jednoduchý člověk, byl bych rád, kdyby i u otázky z přírodopisu to bylo všechno zase pěkně jednoduché a hlavně na „místně formální úrovni“.
Prosím, zkuste se na otázku podívat tak, že v ní jde skutečně o hrdličky. Zajímá mne to ;)

Zajímavá 0 před 2675 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Možná, že ta třetí je jejich „mládě“, které se teprve učí létat, krmit se atd. Časem si najde drahou polovičku a odpojí se od svých rodičů. Neuvedl jsi zda-li jsou všechny tři stejně velké. Zkus je sledovat zítra dalekohledem, aby si je nevyplašil. Snad zase dorazí. Fotka by taky bodla, ale bacha na blesk, aby z toho neměli trauma a pak nehledali jiné krmítko. Hrdliček může být třeba i více druhů. Už sis prolistoval atlas ptáků kde by měli být vidět všechny jejich druhy?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Den poté: Tak. Už jsou tady zase. Ty hrdličky. A zase tři!

před 2674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Minerz, kdybych měl atlas ptáků, nechodil bych tady po internetu!
Asi si tě přidám do atlasu exotů, už tam mám dva. Viz- můj profil- blokovaní…

před 2675 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ježíšku na křížku. Tak se hned nečerti člověče! Tolik zloby kolem Vánoc kvůli atlasu ptáků? Jistě víš co pozoruješ, takže by tě podobná poznámka něměla rozhodit. K tomu dole se radši nebudu vyjadřovat páč mám zrovna nízkej tlak. ;)

Jinak mám novinky. Santa se prej dostal k lopatě a majznul s ní pár rusáku, kteří mu blokovali řadící páku a nyní už tam má danej první kvalt. Brzy snad odblokuje i dalšího ruse z plynu a bude moct odtamtud vyrazit směr EU! Po cestě snad soby snesou další zásoby, aby té cocacoly bylo dostatek. Doufám, že tam bude i mít i ZERO variantu jinak zůstávám doma!

před 2675 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Také se hluboce omlouvám a prosím oddělat ze seznamu exotů! Prosím!!! Vždyť jsou Vánoce! To není fér!

Napiš sem, páč se na něco chce zeptat Santa a myslím, že si na to odborníkem.

před 2675 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Minerz, teď teprve mně to došlo! Co ty tady vůbec máš co popravovat a nebo jinak rozhodovat? Jak by to tady vypadalo, kdyby každý řadový uživatel tvý úrovně si na noc lokl rulandskýho šedýho a pak se tady začal takto prezentovat? Co, co myslíš?
Viz svůj chat:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/hrdlicky-litaj-ve-trech-protoze-hledaji-misto-kde-mozna-otestuji-svedskou-trojku#discussion

Tak to by nešlo, tvá domýšlivost se sklonem velet musí mít hranici někde za hlavní telekomunikační přípojkou k tvýmu baráku. Zduř!
PS: pokud ale máš doma starou, kdy tvá schopnost velet končí už za kabelem od klábosnice, tak beru zpět, pak soráč kámo, velká omluva, to si nikdo nezaslouloží!

před 2675 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek