zjentek

Ke krmítku na stromě mi denně společně přilétají TŘI hrdličky. Přitom, neměly by hrdličky létat spíše v páru?

Jsou spolu v naprosté harmonii, to je jasně patrné. Přitom je všeobecně známo, že hrdličky žijí a tedy i létají v páru, jako partneři. Takže každé ráno se zřejmě nepotkají dvě hrdličky a nezavrkají si: hej, uděláme dneska tandem spolu? No a když k sobě dvě párový hrdličky patří, jeden by řekl, že ve své přítomnosti těžko snesou třetí hrdličku, kkerá by s nima chtěla žít v nějaký symbióze, protože je smutná. A tak jue mi divné, že denně z okna koukám na tři spolupracující hrdličky, jak se k sobě mají a jak se mají k světu!
Jaký si myslíte, že to může mít důvody? Přišla jedna z nich o partnera/ku a nechce být sama?
Najde si hrdlička znovu hrdličků do páru, pokud o původní párovou hrdličku tragicky přijde? Nebo už zůstává sama a čeká na smrt žalem? A nebo se tedy později přidá k jinému páru hrdliček a tomu to nevadí a lítají pak všude ve třech? Třeba u lidí jsou mi tyhle konkrétní vztahy naprosto jasné, ale není tady někdo, kdo by rozuměl tomu, jaké tyto vazby pracují konkrétně u hrdliček?
Podobnou otázku jsem již položil, ale vše okolo ní začalo být na můj vkus příliš složitzé a protože jsem jednoduchý člověk, byl bych rád, kdyby i u otázky z přírodopisu to bylo všechno zase pěkně jednoduché a hlavně na „místně formální úrovni“.
Prosím, zkuste se na otázku podívat tak, že v ní jde skutečně o hrdličky. Zajímá mne to ;)

Odpovědi
anonym

Možná, že ta třetí je jejich „mládě“, které se teprve učí létat, krmit se atd. Časem si najde drahou polovičku a odpojí se od svých rodičů. Neuvedl jsi zda-li jsou všechny tři stejně velké. Zkus je sledovat zítra dalekohledem, aby si je nevyplašil. Snad zase dorazí. Fotka by taky bodla, ale bacha na blesk, aby z toho neměli trauma a pak nehledali jiné krmítko. Hrdliček může být třeba i více druhů. Už sis prolistoval atlas ptáků kde by měli být vidět všechny jejich druhy?

zjentek

Den poté: Tak. Už jsou tady zase. Ty hrdličky. A zase tři!

zjentek

Minerz, kdybych měl atlas ptáků, nechodil bych tady po internetu!
Asi si tě přidám do atlasu exotů, už tam mám dva. Viz- můj profil- blokovaní…

anonym

Ježíšku na křížku. Tak se hned nečerti člověče! Tolik zloby kolem Vánoc kvůli atlasu ptáků? Jistě víš co pozoruješ, takže by tě podobná poznámka něměla rozhodit. K tomu dole se radši nebudu vyjadřovat páč mám zrovna nízkej tlak. ;)

Jinak mám novinky. Santa se prej dostal k lopatě a majznul s ní pár rusáku, kteří mu blokovali řadící páku a nyní už tam má danej první kvalt. Brzy snad odblokuje i dalšího ruse z plynu a bude moct odtamtud vyrazit směr EU! Po cestě snad soby snesou další zásoby, aby té cocacoly bylo dostatek. Doufám, že tam bude i mít i ZERO variantu jinak zůstávám doma!

anonym

Také se hluboce omlouvám a prosím oddělat ze seznamu exotů! Prosím!!! Vždyť jsou Vánoce! To není fér!

Napiš sem, páč se na něco chce zeptat Santa a myslím, že si na to odborníkem.

zjentek

Minerz, teď teprve mně to došlo! Co ty tady vůbec máš co popravovat a nebo jinak rozhodovat? Jak by to tady vypadalo, kdyby každý řadový uživatel tvý úrovně si na noc lokl rulandskýho šedýho a pak se tady začal takto prezentovat? Co, co myslíš?
Viz svůj chat:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/hrdlicky-litaj-ve-trech-protoze-hledaji-misto-kde-mozna-otestuji-svedskou-trojku#discussion

Tak to by nešlo, tvá domýšlivost se sklonem velet musí mít hranici někde za hlavní telekomunikační přípojkou k tvýmu baráku. Zduř!
PS: pokud ale máš doma starou, kdy tvá schopnost velet končí už za kabelem od klábosnice, tak beru zpět, pak soráč kámo, velká omluva, to si nikdo nezaslouloží!