Vlosa_xD

Ke konci června jedeme s rodinou do Egypta (Marsa Alam), myslíte, že to je vzhledem k politické situaci bezpečné??Díky

Politická situace v Egyptě Doplňuji: V egyptě jsem byl už 4krát a bylo tam super tak to snad i teď výjde:-))

Nejlepší odpověď
tyrox

Egypt je jedna z nejoblíbenějších destinací Čechů, jelikož ikdyž je celkově nebezpečný, zavraždění či zajatí obyvatelů České republiky je velmi raritní. Co se týče politické situace, tak je možno říci, že v Egyptě bylo vždycky nebezpečno a bude. Díval jsem se na cílovou destinaci a nepřijde mi nějak zvláště ohrožena. Letiště a další hlavní budovy jsou většinou chráněné vojskem, tudíž není potřeba se bát při příletu. V cílové destinaci je potom větší riziko, ale sám jsem byl v Egyptě 3× a nemůžu si ani na jednu cestu stěžovat. Takže podle mě je tam nebezpečno, ale ne tolik abyste si nemohl do této země vyrazit 🙂

Další odpovědi
zzzlatokopka

V Egyptě je bezpečnost pořád stejná, bála bych se spíše Řecka nebo Itálie.

Před odletem sleduj stránky MZ ale řekla bych, že v letoviscích mají vše OK, oni si to dost hlídají:-)
Přeju hezkou dovču:-)

Drap

Je to pouze relativně bezpečné. Nedá se přesnou míru rizika určit.

Kveti

Byli jsme v Marsa Alam přesně před rokem. Super dovolená. Ono to dnes vlastně už není jisté nikde, ale kvůli tomu bych se dovolené nevzdala. Jo taky jsme už vloni přemýšleli o bezpečnosti v rezortu, nebo dlouhá cesta busem z letiště do rezortu. Sice je pravda, že byli vidět hlídky, ale, když by byl zájem o nějakou akci proti turistům, tak je „pole otevřené“, všude, i v tom tak zvaném uzavřeném rezortu. P.S Letos jedeme do Albánie a myslím, že na tom budeme s tou bezpečností podobně jako vy.