Ke konci června jedeme s rodinou do Egypta (Marsa Alam), myslíte, že to je vzhledem k politické situaci bezpečné??Díky

Politická situace v Egyptě Doplňuji: V egyptě jsem byl už 4krát a bylo tam super tak to snad i teď výjde:-))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Egypt je jedna z nejoblíbenějších destinací Čechů, jelikož ikdyž je celkově nebezpečný, zavraždění či zajatí obyvatelů České republiky je velmi raritní. Co se týče politické situace, tak je možno říci, že v Egyptě bylo vždycky nebezpečno a bude. Díval jsem se na cílovou destinaci a nepřijde mi nějak zvláště ohrožena. Letiště a další hlavní budovy jsou většinou chráněné vojskem, tudíž není potřeba se bát při příletu. V cílové destinaci je potom větší riziko, ale sám jsem byl v Egyptě 3x a nemůžu si ani na jednu cestu stěžovat. Takže podle mě je tam nebezpečno, ale ne tolik abyste si nemohl do této země vyrazit :-)

Další odpovědi:

Bronzový

V Egyptě je bezpečnost pořád stejná, bála bych se spíše Řecka nebo Itálie.

Před odletem sleduj stránky MZ ale řekla bych, že v letoviscích mají vše OK, oni si to dost hlídají:-)
Přeju hezkou dovču:-)

Zlatý

Je to pouze relativně bezpečné. Nedá se přesnou míru rizika určit.

Byli jsme v Marsa Alam přesně před rokem. Super dovolená. Ono to dnes vlastně už není jisté nikde, ale kvůli tomu bych se dovolené nevzdala. Jo taky jsme už vloni přemýšleli o bezpečnosti v rezortu, nebo dlouhá cesta busem z letiště do rezortu. Sice je pravda, že byli vidět hlídky, ale, když by byl zájem o nějakou akci proti turistům, tak je "pole otevřené", všude, i v tom tak zvaném uzavřeném rezortu. P.S Letos jedeme do Albánie a myslím, že na tom budeme s tou bezpečností podobně jako vy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.