annas

Ke dvěma předchozím pravopisným otázkám. Vyzkoušíte si test českého pravopisu?

http://cesky-raj.webz.cz/ruz­ne/diktaty/tes­t2.htm

http://new.gvn­.cz/files/2004-cj-4.pdf
Doplňuji:
Drape, záleží na vás. I když by mě zajímalo, který jev působil největší problémy.

Nejlepší odpověď
chudst

Uff, klidne svoji blbost uverejnim. Chyby jsou v následujících otázkách: scvrklá, zproštěn, zhlédl, Pražanů, švejka, indiáni, jižních, Střední.

Scvrkla … no, ja si rikal, ze je to zmena stavu, ale zase nejak mi to nesedelo XD „Svejka“ – nevedel jsem, jestli je to hovorovy vyraz ci nikoli. A „Stredni Amerika“ neni oficialni nazev, neexistuje. Mam zafixovane, ze se pise s malym „s“, ale tak asi ne, no. Zbytek byly moje ptakoviny z nepozornosti.

Ok, ok. Prijmacky delat nebudu, udelal jsem prvni stranku a dal se mi nechce. Jsem lenoch a nemam si to jak zkontrolovat :)
Doplňuji:
tom004: VY ODE ME! KERBERE, ON ODE ME, NE JA OD NEJ! JA TO MEL DRIV, JA TO MEL DRIV! :D Pardon, ja se tu u toho smeji :) Je fajn videt, ze nejsem jediny, komu neco delalo problemy. Holt na diktaty jsem nikdy moc nebyl :)

Další odpovědi
tom004

Chudste,vidím,že jsi slovo od slova,opisoval.Jsem na tom,úplně,ale úplně,stejně. 🙂

led

Dobře jsem udělala, když jsem nešla na přijímačky do Gymnázia Vítězslava Nováka v roku 2004. Tohle bych nezvládla 🙂
Doplňuji:
Paní učitelko,
na druhý test, kdy uděláte hodnocení?
Všichni se těšíme, na… (vaše chyby)

iceT

Za 3,s 8 chybami ve slovech s určením malých a velkých písmen,ne ale u jmen lidí.

druhý test mi nejde spustit,neboť jsem asi kopyto,ale na 100% vím,že tam by byly chyby taky

Drap

Musím uvést výsledek ??
Doplňuji:
slovní tvary žádná sláva, větný rozbor, hotová katastrofa, jinak spousta dalších spíše vinou nepozornost, nedúslednosti a spěchu. Ale nikomu to nebudu říkat a vysvědčení nevrátím.

hanulka11

tak jsem se tam „nedostala“..­.....ještěže nejsem sama

anonym

To zkouset ani nebudu ! To jsme ve zvlastnY nemeli ! ;-( -iv-

ten který je

Dělal jsem jen ten první test-8 chyb ☹
Vypínám otázky a odpovědi a jdu si opakovat ČJ.:-D

anonym

Já jen to,že jsem nepropadl! 🙂

barnajka

Bála jsem se, že to bude fiasko úplně, ale nebylo to zas tak zlý. Jen se mi zase potvrdilo to, co sama vím už dávno: já a psaní malých/velkých písmen…to bude asi nekonečný boj :))
V prvním testu jsem měla 3 chyby, a to ve slovech: Liberečtí, Jablonečtí, jižních.

Druhý test jsem jen tak zrakem přelítla a bezpečně můžu říct, že několikrát bych tam musela správnou odpověď jen střílet od boku :)

Syd

Mam za 3, píšou mi 6 chyb, ale tvůrce testu by si ho měl opravit, poněvadž mi to započítalo za chybu i správně zodpovězený silvestr a nový rok.

anonym

Ja mam prazdnyni. !!! -iv-

led

Aj tak ste ten test spravyly. !!!
😁

Drap

Český jazyk jsme rozebrali a do dalších předmětů se snad ani pouštět nebudeme. Co vy na to ??

led

Chudste, žalovať sa nemá! Chlap, prijme aj 5.

Kerberus

Led, já Vás zakousnu … Snad jsem se opravdu nepřepsala…

Mezi dozrávajícím obilím se modrají koukoly(e) a chrpy.
Meze jsou osypány květy mateřídoušky, rozraz-lu a svízele.
Z Pece se dostaneme visutou lanovkou na Sněžku.
Děti vracely polité tácy.
Na brzkou shledanou!
Vzchop se a vyzkoušej své síly.
Působilo to dojemmně.
Sukovi žáci zahráli některé Dvořákovy skladby.
Žáci si stěžovali. že úbytek městských autobusů ztěžuje jejich cestu do školy.
Vykroutil se z těsného objetí.
Rané brambory jsou dobré.
Chytal ryby na červy, ale někdy i na třpytku.
První stanuli na Měsíci Američané.
Přijel z Břeclavi a odjel do Bratislavy.
Často se zhlížela v zrcadle.
Je třeba zjednat nápravu.

Kerberus

Opravuji ten patvar – dojemně.

chudst

Chlap jo, ale rodice ne :D

led

Aj tak ste boli rýchlejší než Tom

Drap

Čeština hrůza, ale teď jsem si uvědomil, že jsem kdysi maturoval z ruštiny a dnes bych ani nedal dohromady azbuku. Co stím ?? Jít se zastřelit ?

Kerberus

Jsou horší důvody pro zastřelení …
Když něco nepoužívám, zapadne někde hluboko v paměti.
Myslím, že mladí jsou na tom s pravopisem mnohem hůř… Stačí číst některé dotazy, jak jste uvedl ..

Kerberus

Chudste, shníti, shořet, scvrknout si většina špatně vysvětluje. Nejde o změnu stavu, ale spíš z (s) povrchu pryč.

chudst

No prave moment – ja dal „scvrknout“ a ono mi to vyhodnotilo jako spatne. Pokud je „scvrknout“ spravne, tak jsem to vedel dobre a jen omylem spatne oznacil. Takze jsem nevedel ‚jen‘ „Svejka“ a „Stredni Amerika“.

Kerberus

Chudste, takže mají ve vyhodnocení chybu – scvrknout se píše opravdu s. Dělat švejka, kašpara, jidáše atd. přenos jmen postav na vlastnosti.

chudst

No kaspara a jidase bych napsal s malym, ale ja tak maximalne slysel „delat svejkoviny“. Kazdopadne dekuji za vysvetleni!

Kerberus

Nevšimla jsem si, že u druhého odkazu není vyhodnocení.