rosinka

Když zaviníte autonehodu

s půjčeným autem a majitel neměl zaplaceno povinné ručení. Kdo by měl hradit škodu – řidič,majitel nebo oba?
Doplňuji:
Rozhodně žádný podvod, prostě smůla.

Nejlepší odpověď
Reuef

škodu by měl zaplatit určitě řidič protože on je zodpovědný před jízdou za stav vozidla kam patří i to jestli má sjednané povinné ručení…

Další odpovědi
anonym

Prosím tě, a jak to myslíš, že se to stalo, nebo ne? Nemít sjednané pov. ručení je nějak nezákonné a je to špatně. Kdo způsobil nehodu, viník dopr. nehody je zodpovědný a na něm je aby použil svoje jakési výhody – pojištění. Jak může zaplatit škodu majitel vozu když řidič je předem dohodnutý se svým kámošem z pojišťovny nebo jiným řidičem, aby z toho někdo vydělal? O to se snaží naši politici.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-zavinite-autonehodu?ac­tion=hlasuj&an­swer=217474&chec­k=402a653f6eb2683287677e­d33e4fa834&hash=xqpwdj%2­FIXCSUJrWGFYL­RGtlItAcMMVRaq­RG54fMkDOLF7QzWl0lkDXm­MvyODFooOuz9dA0xQ7dRg%­2Bd3y3QHtFg%3D%3D

venkovan

Řidič před jízdou si má ověřit zda má všechny doklady potřebné k jízdě. A mezi ně patří i doklad o zaplacení povinného ručení.