hos14785

když zapnu pc objevi se mi tam jmeno uzivatele dat heslo chtěl bych to zrusit aby při zapnuti pc jen plocha s ikonama

kdyz zapnu pc objevi se tam jmeno uzivatele dat heslo chtel bych to zrusit aby pri zapnuti pocitace byla jen plocha s ikonama

Nejlepší odpověď
Bedy

Stiskněte klávesu Win+R, napište constrol userpasswords2 a stiskněte OK. V okně pak odškrtněte Před použitím počítače musí uživatelé zadat…

Toto automatické přihlášení funguje i s nastaveným heslem – nemusíte jej zadávat, rovnou vás to přihlásí na plochu.

Další odpovědi
Hamon

A jaký systém?

led

Je to možné, ale nedoporučujem. Je to to isté, akoby ste nechali dokorán otvorené dvere do bytu.
Heslo bráni, aspoň menej skúseným hackerom na „vlezenie“ do vášho počítača
Doplňuji:
Pokračovanie v diskusii dialogom medzi Hamonom a mnou

Beer4Real

Start – Ovládací panely – Uživatelské účty – změna/odstanění hesla systému

Hamon

U Windows v případě, že se nastaví prázdné heslo, toto není bezpečnostní riziko .

Hamon

Přesněji není to bezpečnostní riziko při zajištění fyzické bezpečnosti. Ale kdo má fyzický přístup k počítači s Windows, ten přístup získá relativně jednoduše.

led

to znamená aj bez pripojenia na internet, bez pripojenia na elektriku (aj na baterky)

Hamon

Ale ne :) Windows v případě, že uživatelský účet nemá nastavené heslo, tento účet dost omezí. Nepřihlásíš se ze sítě, přes vzdálenou plochu, přes RunAs… Prostě možnost zneužití je snížena.
Pokud získáš fyzický přístup k počítači, můžeš nabootovat linuxové distribuce s nástroji např. na pozměnění databáze účtů. Řešením je šifrování celého disku.

led

)Sifrovanie celého disku? Takže opäť je potrebné heslo.
Ďakujem za vysvetlenie.

Snáď vám, tým neznalým problému, náš dialog pomohol.

Hamon

Ano, bohužel potřebuješ další heslo. Na domácím počítači to asi nemá moc smysl. Ale firemní notebook bez šifrování disku je jízdenkou do bankrotu :)