zjentek

když zaplatím obvoďákovi 30kaček za návštěvu a ten mě na základě vyšetření akutně a přednostně pošle k neurologovi..

..může sestra u toho neurologa po mně pochtívat dalších třicet kaček?
Doplňuji:
Funna: přesně tak jsem to myslel ..když zaplatím obvoďákovi za diagnózu a von si s ní neví rady a potřebuje pomoc neurologa k tomu, aby mi můj zdrav. stav řádně vysvětlil, tak proč mě to má stát další placení?
Za druhé- takhle by se těch odborníků mohlo domluvit víc a mohli by s mou osobou dělat mezi sebou takový kolečka ..né?

Nejlepší odpověď
mosoj

Byl jsem na PET CT . Cena vyšetření cca 30 000 Kč. Neplatil jsem ani těch 30 Kč.
Těch 30 Kč nikoho nezabije a to že se ruší, ucítíme jinde a mnohem více.

Další odpovědi
Funna

jasně…protč by měl být neurolog tratný na tom, že už jsi byl u obvoďáka?

dle zákona je to jasné:
(1) Pojištěnec anebo za něj jeho zákonný zástupce je povinen v souvislosti s poskytováním hrazené péče hradit zdravotnickému zařízení, které zdravotní péči uvedenou v písmenech a) až f) poskytlo, regulační poplatek

ve výši 30 Kč za

– návštěvu při které bylo provedeno klinické vyšetření (dále jen návštěva) u – praktického lékaře, praktického lékaře pro děti a dorost, ženského lékaře, nebo za návštěvu, při které bylo provedeno vyšetření u zubního lékaře,

– návštěvu u lékaře poskytujícího specializovanou ambulantní zdravotní péči,

  • návštěvní službu poskytnutou praktickým lékařem a praktickým lékařem pro děti a dorost (§ 20 odst. 3),

    30 Kč za návštěvu u klinického psychologa,

    30 Kč za návštěvu u klinického logopeda,

    30 Kč za vydání každého, ze zdravotního pojištění plně nebo částečně hrazeného, léčivého přípravku nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely, předepsaného na receptu, bez ohledu na počet předepsaných balení.

Doplňuji:
nejsem zákonodárce, tyhle pravidla jsme nevymyslela…ale první větou doplnění jsi přesně popsal proč platíš dál…potřebuješ radu odborníka, takže tomu odborníkovi zaplatíš…
a klidně se jich víc domluvit může, ale ty zase můžeš tohle vyšetření odmítnout, pokud ti připadá zbytečné, ne?…a už jsem to psala…těch 30 korun NENÍ to, co lékaře živí…to by měli 120–150 Kč na hodinu a to je na lékaře hoooodně málo…pro ně jsou prioritní peníze od tvé pojišťovny…a kvůli nim tě mohou posílat „dokolečka“ i bez nějakého regulačního poplatku…ten byl zaveden právě kvůli tomu, aby to demotivalo chronické obíhače lékařů od návštěv u nich…tak jen doufám, že po zrušení tohoto poplatku zase nebudou plné čekárny důchodců, co se doma nudí a potřebují si někde povykladát…tak jak jsem to zažila dřív…