Avatar uživatele
Pokročilý

Když zaměstnanec neudělá nějaký kvalifikační text z nějakého školení, podle jakého paragrafu může dostat výpověď ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud na jeho funkci firma nařídila určitou kvalifikaci a zaměstnanec ji nesplní, tak se stává tím okamžikem nepoužitelný a tudíž i nadbytečný. Muže být propuštěn pro nadbytečnost. V dnešním systému je situace taková, že pokud zamšstnavatel chce zaměstnance propustit, tak si vždy najde dostatek důvodů jak to udělat a pořád být v mezích zákona.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Zaměstnavatel nesmí připustit, aby zaměstnanec vykonával práci, není-li odborně nebo zdravotně způsobilý. V nejlepším případě může zaměstnavatel převést zaměstnance na jinou práci odpovídající jeho zdravotní a odborné způsobilosti, nebo v nejhorším případě propustit, pokud takovou práci pro něho nemá. Výpověď podle § 52.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.