Když zaměstnanec neudělá nějaký kvalifikační text z nějakého školení, podle jakého paragrafu může dostat výpověď ?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud na jeho funkci firma nařídila určitou kvalifikaci a zaměstnanec ji nesplní, tak se stává tím okamžikem nepoužitelný a tudíž i nadbytečný. Muže být propuštěn pro nadbytečnost. V dnešním systému je situace taková, že pokud zamšstnavatel chce zaměstnance propustit, tak si vždy najde dostatek důvodů jak to udělat a pořád být v mezích zákona.

Další odpovědi
slimaczek

Zaměstnavatel nesmí připustit, aby zaměstnanec vykonával práci, není-li odborně nebo zdravotně způsobilý. V nejlepším případě může zaměstnavatel převést zaměstnance na jinou práci odpovídající jeho zdravotní a odborné způsobilosti, nebo v nejhorším případě propustit, pokud takovou práci pro něho nemá. Výpověď podle § 52.