marta52

když vytvořím v počítači z videoklipů(a­vi,vel.kolem 1 gb)film,má i 20 gb, používám program Nero nebo Pinna

Doplňuji:
ten druhý program je pinnacle studio 12. Ten 1 gb v otázce je celková velikost videoklipů, ze kterých chci vytvořit film, ty už jsou zkomprimované do avi, v programu Freemake video conv. Já právě nevím, jak nastavit kompresi, protože, přestože nastavím uložit v avi, tak vznikne to 20 gb video. tak bych chtěla poradit, jak na nastavení

Nejlepší odpověď
Johny_r

A jaká je otázka?
Pokud složíš 20 1GB klipů, tak výsledek bude mít 20GB.
Pokud by to v součtu mělo být méně, problém bude na úrovni komprese. Existuje spousta různých kodeků pro kompresi videa a každý je možné nějak nastavit. Výsledná velikost je závislá právě na tomto. Další možnost je, že video ukládáš v nekomprimované podobě, což je pochopitelně ještě větší.

Avi je kontejner – tedy soubor, který může obsahovat různě komprimované video. Videem se bohužel vůbec nezabývám, tak přímo poradit neumím. Nejčastější kodeky jsou DivX, Xvid nebo třeba H264. Který z nich použít a kdy už bude muset poradit někdo jiný. Navíc i v rámci nich existuje spousta možných nastavní. To už je pro mne příliš tenký led.

Další odpovědi
emba5

Pokud už spracováváte klipy v FREMAKE VIDEO CONVERTED,Tak po vložení Vieoklipu nebo více video klipů.A odkliknutí dolní volby převod do AVI se vám otevře dialogové okno s výslednou velikostí souboru.Tam můžete odkliknout zelené plus-přidat vlastní nastavení a povolit typ bitrade-volitelné.A zadáním Bitrate Kpps od 800 po třeba 8000 a kontrole v dialogovém okně,kam se vrátíte volbou OK si navolíte výslednou velikost.Samoz­řejmně,čím menší hodnota bitrade tím horší konečná kvalita videoklipu.