cepice

Když vytáhnu dataprojektor ze zásuvky dříve než se sám vypne a sama zchladí lampa, můžu takto tu lampu zničit?

Bylo to po 2hodinách promítání.

Nejlepší odpověď
gecco

Rozhodně to zkrátí životnost – jestli rovnou žárovka ´chcípne´ lze těžko říct…

Další odpovědi
led

Problém je v tom, že pri vypínaní sa neochladzuje len samotná lampa ale aj podporná elektronika. Na základe skúsenosti, nikdy neodpájajte zo siete dataprojektor pred stíchnutím (vypnutím) ventilátora po stlačení povelu „Power OFF“.
Veď aj Windows nevypínate naraz, ale postupným vypínaním programov systému, tak buďte trpezlivý aj pri dataprojektore.
Každé násilné vypnutie poškodzuje životnosť výbojky. Iné to je v prípade LED „žiarovky“ ako zdroju svetla. Ale aj tu doporučujem najprv prirodzenou cestou (ventilátorom) schladiť a až potom zbaliť.

Emefej

Ano, ta možnost tu je.