Avatar uživatele
SanJay .

Když vyrazím přímým směrem a pujdu tak dlouho dokud nedojdu tam kde jsem začal, kolik jsem ušel km ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3273 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

ak to bude na Zemi, tak od pár krokov až po najviac 40075,017 km.

pár krokov to bude v blízkosti pólov (priamy smer je totiž po poludníku či rovnobežke, resp krivke, ktorá zviera rovnaký uhol s poludníkmi).

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jan Kunčar

A co rozsáhlé vodní plochy, moře a oceány?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Záleží na tom, odkud vyrazíš a jestli půjdeš přes rovnik nebo přes póly.
http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Země

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ces­ta_do_prav%C4%9Bku (1927)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

K údajom, ktoré uviedol arygnoc 0,00070 km (na póle) – 40075,017 km (na rovníku) treba pripočítať ešte nerovnosti zemského povrchu, pohoria, údolia,… a ak budete prekonávať vodnú plochu po dne, to sú ďalšie kilometre.
Pokiaľ by ste išli od pólu k pólu cesta by bola ešte dlhšia, Zem totiž v skutočnosti nemá tvar pravidelnej gule.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Zajdi si na pól, v jeho blízkosti bude k návratu na původní místo stačit pár kroků. Zkoušel tu už Čech Karel Němec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Na zeměkouli neexistuje místo, ze kterého, kdybys vyšel přímým směrem, nenarazíš na vodu. A po vodě, jak známo, uměl chodit pouze Ježíšek. Tzn. nemůžeš se pouze chůzí na Zemi dostat na totéž místo, půjdeš-li přímo. Upozorňuji arygnoce a Lamalam, že chůze po rovnoběžce není chůze přímým směrem! Tvrzení o tom, že u pólu udělám pár kroků a jsem na původním místě, neplatí, nešel bych přímým směrem. To bych si takový „pól“ mohl udělat kdekoliv na Zemi, kartézská soustava poledníků a souřadnic je pouze geografickou úmluvou. Chůze po poledníku je přímým směrem, chůze po rovnoběžce přímým směrem není, s výjimkou, je-li touto rovnoběžkou rovník.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek