Pokročilý

Když vyrazím přímým směrem a pujdu tak dlouho dokud nedojdu tam kde jsem začal, kolik jsem ušel km ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

ak to bude na Zemi, tak od pár krokov až po najviac 40075,017 km.

pár krokov to bude v blízkosti pólov (priamy smer je totiž po poludníku či rovnobežke, resp krivke, ktorá zviera rovnaký uhol s poludníkmi).

;-Q

Další odpovědi:

Pokročilý

A co rozsáhlé vodní plochy, moře a oceány?

Zlatý

Záleží na tom, odkud vyrazíš a jestli půjdeš přes rovnik nebo přes póly.
http://cs.m.wikipedia.org/…

Zlatý

K údajom, ktoré uviedol arygnoc 0,00070 km (na póle) - 40075,017 km (na rovníku) treba pripočítať ešte nerovnosti zemského povrchu, pohoria, údolia,... a ak budete prekonávať vodnú plochu po dne, to sú ďalšie kilometre.
Pokiaľ by ste išli od pólu k pólu cesta by bola ešte dlhšia, Zem totiž v skutočnosti nemá tvar pravidelnej gule.

Zlatý

Zajdi si na pól, v jeho blízkosti bude k návratu na původní místo stačit pár kroků. Zkoušel tu už Čech Karel Němec.

Stříbrný

Na zeměkouli neexistuje místo, ze kterého, kdybys vyšel přímým směrem, nenarazíš na vodu. A po vodě, jak známo, uměl chodit pouze Ježíšek. Tzn. nemůžeš se pouze chůzí na Zemi dostat na totéž místo, půjdeš-li přímo. Upozorňuji arygnoce a Lamalam, že chůze po rovnoběžce není chůze přímým směrem! Tvrzení o tom, že u pólu udělám pár kroků a jsem na původním místě, neplatí, nešel bych přímým směrem. To bych si takový "pól" mohl udělat kdekoliv na Zemi, kartézská soustava poledníků a souřadnic je pouze geografickou úmluvou. Chůze po poledníku je přímým směrem, chůze po rovnoběžce přímým směrem není, s výjimkou, je-li touto rovnoběžkou rovník.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.