Avatar uživatele
ReHu

Když vyhledáváte interpreta, myslím zpěváka, hledáte podle příjmení nebo podle křest. jména? Díky.

Doplňuji:
No…měla jsem na mysli známého zpěváka. Třeba Michala Davida.
Protože jsem v noci slyšela kousek vysílání s J.Pomejem a on hledal ho pod M asi 3 minuty.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, iceT, Terryle, Korelice před 4833 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Zadávám obojí,pokud si vzpomenu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

podle příjmení,jména si většinou nepamatuji,a podle příjmení je to rychlejší

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jahoda

Většinou obojí. Pokud nevím jedno z toho, tak hledám podle toho zbývajícího.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

napřed jsem nechápala, jak je to myšleno, ale s doplněním mi docvaklo :)
To je ale zajímavý. Jsme zvyklí lidem prostě nějak říkat a u těch zpěváků nebo interpretů je přirozenější křestní-příjmení… což pak ale není moc přehledný, když toho řadíte víc. Já jsem s tímhle zápasila na externím disku, kam si zálohuju všecku muziku a mám jí tam docela dost… nejprv jsem to měla řazený tak, jak jsem zvyklá (většinou křestní-přijímení; u někoho ale jen přijímení), ale pak v tom byl bordel, tak jsem všecko přejmenovala na Přijímení – jméno. U někoho mi to nevadí vůbec (takovýho Lennona bych pod J jako John nehledala ani sjetá), ale u někoho mi to rve oči – na takovou Bonnie Tyler pod T si zvyknout fakt nemůžu. Zvláštní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Jak kde, ale v encyklopediích jsou většinou řazeni podle křestního jména; hudební skupiny začínající The … pak podle jména následujícího po tomto členu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Zadávám oboji

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Korelice

Lepší je zadat obě jména

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek