Zlatý

když vlastním kdysi veřejné pozemky a vybuduji na nich něco, co je výhodné pro mě, ale nevýhodné pro ostatní občany..

..jsem spekulant??? :o
Doplňuji:
děde loudo, ty musíš sloužit lidu ve svůj neprospěch, jinak to není možný ty starej lenochu ..nejseš ty já? :o

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne, jsi vlastník, a ten má právo se svým majetkem nakládat podle vlastního uvážení, ovšem pouze v souladu se zákonem. :-))

Další odpovědi:

Zlatý

Oligarcha, zbohatlík nebo dlouholetý poslanec.

Stříbrný

Spekulant nejsi, ale mohou ti poručit takovéto zařízení zbourat, popř. ho zbourají na Tvé náklady.
Jenže v této republice se milionářům stavby na černo dodatečně legalizují a stavby do 200 tisíc obyčejným lidem se nařídí zbourat a nebo to sami zbourají na náklady majitele (viz. případ z televize...majitel kozího chlívku, nepovolení stavba, ho musel zbourat a majitel jiného objektu za miliony, tak tomu to zlegalizovali, další ruský podnikatel postavil za Karlovými Varami nepovolenou ruskou vesnici, také dodatečně zlegalizováno, nyní staví vdova po miliardáři nějaké betonové monstrum za x miliard a opět načerno, ale NIKDO s ní nehne, takže to opět bude legalizováno).
A pak budou modří ptáci vyskakovat, jak se máme dobře.Dobře se mají akorát politici, milionáři a jim podobní, a obyčejný člověk s platem okolo 10 tisíc se NIKDY SPARAVEDLNOSTI NEDOVOLÁ a je stále šikanován těmi mocnými.

Zlatý

Nikoli. Pomatenec.
Doplňuji:
Jestli mi na starý kolena nevychází mylná domněnka, že jsem Děda Blouda.

Bronzový

Spekulant je člověk co nakupuje věci bez vysoké hodnoty, ale s důležitou podstatou (chodníky, pozemky kde se bude stavět dálnice atd.)

Bronzový

Definuj "veřejné pozemky" ... Pokud ty pozemky byly předtím státní nebo obecní a byly řádné prizatizovány, tak ti měli při prodeji omezit další nakládání nebo ti to vůbec neprodávat ... Také se musí dodržovat územní regulace ...

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

koukám, že ne všichni pochopili, že ty kdysi veřejné pozemky jsou teď moje, jelikož veřejné byli kdysi :o

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.