lukas.zmizik

když ve svém domě potkám zloděje, je slušnost mu vykat nebo mu mám tykat?

když jsme chodili jako malí k sousedovi krást třešně, tak paní sousedka Lachká nám vykala – říkala: „zmizněte, nebo na vás zavolám policajty“ a její syn Jarek po nás házel vidle, takže jakožto zloděj sem se s tykáním nesetkal, ale ve filmech je to běžné…
Doplňuji:
Funna: samozřejmě že nás bylo víc, ale aj vykání v množném čísle by znělo stejně, předpokládal sem, že je starší a slušně vychovaná a netykala by nám, protože sme s ní husy nepásli:)

Nejlepší odpověď
fcoop

Zkus mu,jim onikat,třeba ohromíš a utekou.
No – po dotazu:„Co tady dělají,jdou do háje“ by vzal dráhu i otrlý lapka.

Další odpovědi
Funna

a to na tebe volala zmizněte i když si tam byl sám???…jen používala množné číslo…ale jinak vám (tobě a kamarádům) tykala…a pokud bych podkala zloděje, tak mu určitě vyjkat nebudu…oslovení „Vy hajzle“ zní dost divně .-)
Doplňuji:
ach ty prostoto 🙂…nechci ti brát tvé iluze, ale kdyby to byla slušně vychovaná paní, tak by přišla pod strom a slušně vás (všímej, nepíšu velké v, takže je to množné číslo .-P) klidným hlasem požádala, ať slezete, že jsou to její třešně a vy jí děláte škodu a určitě by nedovololila synovi, aby na vás bral vidle…

dudu

Navštívíš-li např. Poslaneckou sněmovnu, vykej pro jistotu vrátnému jakož i kolegyním paní -iv-.
Doplňuji:
Při osobní návštěvě posvátných míst kde vznikají zákony, které bezmezně ctí snad jen naše malá Majdalenka, bych však určitě tykal soudruhům a „přátelům“ socanům.

marci1

Raději ani jedno. Nejlépe je, se mu vyhnout. Mít doma zloděje, to není jako „zloděj“ na třešních. 🙂

badisko

Vis jak …Ty vole.. se precejen rika lip nez.. Vy vole …a navic Vy vole dost divne zni..

Tyler Durden

Samozřejmě, že slušností je vykat. Odborník na etiketu PhDr. Ladislav Špaček by se mnou jistě souhlasil.
To čistě teoreticky, prakticky bych asi za uvedené situace nebyl schopen překvapením mluvit a tudíž bych problém nemusel řešit, respektive bych musel řešit úplně jiné problémy…
Mimochodem, proč bych vlastně měl zloději tykat??? Já se s takovými lidmi nepřátelím, takže si s nimi ani netykám… 🙂

honza19hk

když potkám ve svém domě zloděje tak ho bu´d zmlátim což mi problém nedělá a vyhodím na ulici nebo střelim.

bolak

to je celá Lachká..