ven.cik

Když ve snu padáte…

Určitě se vám to už někdy stalo, když ve snu padáte a potom se probudíte a cuknete sebou, včera sme se tak bavili v hospodě, a prej když padáte, tak nikdy nedopadnete na zem a probudíte se, ale prej nějakej doktor řikal, že když dopadnete na zem, tak můžete umřít, co si o tom myslíte, mě to příjde docela zajímávý…:P

Nejlepší odpověď
Sůwa

Často se mi zdávalo, že jsem padala do výtahové šachty u babičky v domě. Jednou v mém snu padal bratr, dopadl až na dno a zabil se, já se probudila vlastním pláčem. Skutečně za poměrně nedlouhý čas bratr zemřel – bylo mu nedožitých 47 let. S výtahem mám ještě další neblahou zkušenost, ale tu raději nezveřejňuji.

Další odpovědi
M.

Říká se to. Nevím, já nikdy nedopadla, jen mě srazil kamion a zatím žiji. :D
Doplňuji:
I když, teď mě napadá.. jednou jsem spadla. Ale nepamatuji si, kdy a kde, tuším, že někde na kamen ze skály. A nevím, jestli to bylo kolem smrti někoho, koho znám.

Damiana

Jak řekl Sigmund Freud: Sen se nikdy nezabývá maličkostmi.
A proto padání ve snu symbolizuje úzkost a labilitu. Také by mohlo jít o nejistotu ve věcech, které se vymykají naší kontrole – v práci nebo v osobním životě. Člověk se cítí nejistý a zranitelný. Možná je před ním nějaký složitý úkol nebo nastal problém, který nezvládá řešit. Tyhle sny se často zdají v ranném stádiu spánku a obvykle jsou doprovázeny stahy svalstva na pažích a nohou – tím škubnutím, jak popisuješ.
A že kdyz dopadneš, tak zemřeš? To je pověra. Jenže náhoda je blbec a tak se občas stane něco něčekaného a náhodě se pak přikládá daleko větší význam. Jednomu se to stane (nebo TO někde slyšel) – a už to jede. A další pověra („platící“ pro všechny!:-) je na světě.:-))

Arya1

Už se mi párkrát zdálo že padám, to ano. Ale že bych bych nikdy nedopadla? Pravda, nedopadla. Ale dopadnout a umřít se mi zdá trochu zvláštní. I když vše je možné…