amigas

Když vás pozvou na osobní pohovor k zaměstnání, má se na zvací e-mail nějak reagovat, nebo prostě jen přijít?

Nevím, zda na to existuje nějaká obecná etiketa?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Určitě reaguji.
Stačí krátce: Děkuji za sdělení a pozvání na pohovor, dostavím se v určeném termínu. Děkuji a jsem s pozdravem

Další odpovědi
anonym

Vždy je nutno potvrdit termín.
Musíš si uvědomit, že mohou mít pozváno více adeptů a pokud bys nemohl, potřebují na tvůj termín včas přeobjednat někoho jiného.
Kromě toho je to projev nejen slušnosti, ale i budoucí komunikativnosti a sociální úrovně (nechceš-li už předem být za pologramotného burana).

arygnoc

áno, existuje na to nejaká obecná etiketa.
hovoríme jej slušnosť.
teda reagovať na ponuku buď jej prijatím alebo odmietnutím, alebo aspoň tým, že som si ju prečítal/a a zvážim ju (oznamom).
Samozrejme obalené pozdravom, poďakovaním, rozlúčením sa a podpisom.