slipknotak

Když v zimě sedíte v autě a necháte puštěný motor a usnete může vás to zabít ?

slysel sem ze v benzinu jsou nejake latky ktere se vazou na hemoglobin v krvy a vlastne pomalu usnete a ze se to muze stat kdyz sedite v aute a mate pusteny motor aby vam bylo teplo

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud stojíte s autem na čerstvém vzduchu a výfukové plyny nepronikají do vozu, nemělo by se vám nic stát

Další odpovědi
mosoj

No to by jste musel zajistit aby vám topení nasávalo vzduch od výfuku. Což je splněné třeba v uzavřené garáži.
Není to v benzímu ale jsou to zplodiny spalování z motoru. Mezi nimi je i oxid uhelnatý ( CO ) který se váže na hemoglobin a zamezuje přenosu kyslíku krví po těle. Člověk se udusí – vlastně usne a již se neprobudí.

To bych musel být již dávno pod drnem. Úplně bežně spím venku na parkovišti s puštěným motorem. Ne nadarmo je nasávání vzduchu do topení ve předu nahoře a výfuk vzadu dole.
CO je těžší než vzduch a drží se u země.

venkovan

Ano – zabije vás pohled na účet za spálený benzin.
Jinak venku na volném prostranství prakticky ne, pokud spaliny z výfuku nenasává ventilátor topení. V garáži či jiném uzavřeném prostoru prakticky ano a ten kdo jezdí autem v zimě, tak tam má daný spacák do kteérého si zaleze když je na silnici několikahodinová, nepohyblivá kolona, či poklud si potřebuje někde na parkovišti na hoďku či méně odpočinout. A nebo se zabalí do zimní bundy.

Michal Kole

Ano, oxidy uhličité a uhelnaté