Rokio

Když v Kosovské republice žijí Kosové, tak tam vládnou kosí bratři?

Není jeden z nich prezident a druhý premiér?

Nejlepší odpověď
metro

Obyvatelé Kosova se nazývají Kosované.

Další odpovědi
ivzez

Podle tebe je vtipné si utahovat z jiných národností
a/nebo z občanů jiných států?

V Kosovské republice žijí Kosované.

Cenobita

Republika Kosovo odvozuje svůj název od kosa (ptáka):

Jméno Kosova je citlivou otázkou jak pro Srby, tak pro Albánce. Na „hlavním“ názvu (odvozeném ze slovanského кос – „kos“) se obě etnika shodují – Kosovo (srbsky Косово; albánsky Kosova či Kosovë).

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kosovo

Jako slovní hříčka je možné označovat Kosovany jako Kosy a říkat, že tam vládnou kosí bratři, jde to podobné jako říkat Čechům čížek, Němcům šváb, Rusům rus …

Otevřenou otázkou však zůstává, zda slovo кос nemůže mít jiný význam, třeba souviset s nástrojem žence kosou – коса (srb.).

Alesh

Ne, jsou to kosoví bratři a místo žezla a jablka mají kosu a kokos.

Kepler

„Kosí bratři“ jsou málo známá pátá kolona KOSOVCŮ/ANŮ, žijících v roztroušeně v zahraničí. Až se kosovská vláda zhroutí, hned se slétnou domů a vyzobou jim jejich krmítka.