Když v elektronickém obchodě zaplatím za knihy předem a nic, mám se soudit? o kolik je rozumné se soudit? co mám dělat?

podvoden v jednom českém eshopu s knihami

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Teoreticky se můžete soudit i halíř, ale spíš víc pro soudíte než vysoudíte.

Nejdřív si spočítejte kolik vás budou stát vstupní náklady (porada s právníkem, vypracování žaloby) a pokud je tato částka větší než cena knih tak nemá cenu do toho jít.

Sice pokud soud vyhrajete tak Vám, vše zaplatí poražený, ale pokud ne tak vše zaplatíte vy. Proto je lepší se poradit u více právníků.

1popelka1

Co teď nevím, ale vím, že v dnešní době platit za něco předem, je pěkná blbost! Kvůli knihám bych se nesoudila, jedině, že byste nakoupil opravdu ve velkém…

annas

Záleži, o jak vysokou částku jde. Zkuste nahlásit na Policii ČR a uvidíte.